NAKA zasahovala pre reštitučné konania pozemkového fondu, zadržali aj prominentného advokáta

Slovenský pozemkový fond, NAKA
Podozriví sú spájaní s kladným vybavením navrátenia pozemkov. Foto: www.facebook.com

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v utorok 20. októbra zadržala štyroch podozrivých z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Vyšetrovanie sa týka reštitučných konaní na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF).

Ide o reštituované pozemky v katastri obcí Vrbov, Veľká Lomnica, Nová Lesná, Žakovce a mesta Svit, v okresoch Kežmarok a Poprad. Ich výmera je najmenej 684 500 metrov štvorcových. NAKA súbežne zasahovala v Bratislave a v Poprade a v ich okolí.

Išlo o akcie s krycím názvom Terra (Bratislava) a Zemepán (Poprad). Informoval o tom hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. Podľa informácií portálu Aktuality.sk sú medzi zadržanými prominentný advokát J. G., šéf regionálneho odboru SPF v Poprade I. T. a dvaja zamestnanci SPF M. P. a M. V..

„Podozriví sú spájaní s kladným vybavením navrátenia pozemkov. Za zabezpečenie kladného vybavenia reštitučnej náhrady mali požadovať úplatok 40 percent z výmery. Pozemky mali následne previesť na blízke osoby a majetkovo alebo personálne prepojené spoločnosti. V súčasnosti prebiehajú potrebné procesné úkony, zatiaľ nie je nikto obvinený,“ ozrejmil Slivka.

Slovenský pozemkový fond, NAKA
Slovenský pozemkový fond, NAKA
Slovenský pozemkový fond, NAKA
Slovenský pozemkový fond, NAKA
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal Slivka
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraSPF Slovenský pozemkový fond