Niekto zničil 20-tisíc sadeníc stromčekov, Lesy SR to vyšetria

Sadenica, stromček, škôlka, ilustračná snímka
Foto: Pixabay.com/extremis

Sadenice mladých stromčekov mohol zničiť aj zamestnanec Lesov SR.

Vedenie štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky (Lesy SR) prijalo oznámenie o protispoločenskej činnosti od svojho zamestnanca Matúša Hríbika. Ako uviedol hovorca spoločnosti Lesy SR Radko Srnka, prípadom sa podnik zaoberá, lehota na vybavenie oznámenia je tri mesiace.

Vedenie okamžite nariadilo vnútropodnikovú kontrolu, prípadom sa zaoberá aj prokuratúra. Generálny riaditeľ Lesov SR vyhlásil nulovú toleranciu voči akémukoľvek protizákonnému konaniu,“ zdôraznil.

Lesy SR dostali prostredníctvom mailovej pošty oznámenie o protispoločenskej činnosti od zamestnanca Odštepného závodu Beňuš Matúša Hríbika. V oznámení upozornil na vyše 20 tisíc zničených sadeníc stromčekov v odštepnom závode Beňuš.

Toto oznámenie berieme veľmi vážne. Nebudeme tolerovať žiadne formy protizákonnej činnosti v našom podniku“, povedal generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Marián Staník. Na Odštepnom závode Beňuš bola okamžite nariadená vnútropodniková kontrola, ktorá oznámenie Hríbika preverí. Zároveň podalo vedenie Lesov SR podnet na prokuratúru.

Na ohlasovanie protispoločenskej činnosti je v Lesoch SR vytvorená špeciálna emailová schránka. Oznamovanie protispoločenskej činnosti a ďalší postup upravuje zákon o niektorých opatreniach súvisiacich s oznamovaním protispoločenskej činnosti. Lehota na vybavenie oznámenia podľa tohto zákona uplynie 13. decembra tohto roka.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom