Nový výkonný riaditeľ PPA chce zaviesť register nájomných vzťahov, bude slúžiť aj ako kontrolný nástroj

register
Foto: ilustračné, Getty Images

Nový výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Marián Bulla v pondelok 17. mája oficiálne nastúpil do funkcie. Vo funkcii sa chce aktívne venovať príprave a zavedeniu registra nájomných vzťahov.

Spolupracoval s farmármi

Ako informuje Erika Turček Pfundtnerová z oddelenia komunikácie PPA, nový riaditeľ prichádza s bohatými skúsenosťami a praxou z oblasti geodézie, katastra a pozemkových úprav. Výsledkom jeho práce sú aj dnes verejne dostupné údaje o nehnuteľnostiach na katasterportáli.

Bulla ako geodet často spolupracoval aj s farmármi a rokmi získal komplexný prehľad o tom, s čím zápasia a aké sú ich problémy v oblasti pozemkov: „Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) aj Najvyšší kontrolný úrad opakovane poukazovali na veľké nedostatky v dokladovaní právnych vzťahov k nehnuteľnostiam. Cítim to ako problém, s ktorým treba pohnúť. Vo svojej novej funkcii sa chcem aktívne venovať príprave a zavedeniu registra nájomných vzťahov, ktorý bude slúžiť, okrem iného, aj ako silný kontrolný nástroj,“ uviedol nový výkonný riaditeľ.

Ťažké obdobie

Výberové rozhovory na funkciu generálneho riaditeľa PPA uskutočnili 19. apríla, pričom najúspešnejším uchádzačom sa stal Marián Bulla. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský však rozhodol, že generálnym riaditeľom agentúry naďalej ostáva Jaroslav Jánoš. Bullu sa minister rozhodol poveriť funkciou výkonného riaditeľa PPA.

„Táto kombinácia dáva najlepšie predpoklady pre to, aby agentúra, ktorá prechádza extrémne ťažkým obdobím, naplnila požiadavky podmienečnej akreditácie a vykročila na cestu konsolidovaného peňažného ústavu spĺňajúceho najvyššie nároky farmárov i spoločnosti,“ uviedol minister.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marián Bulla
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra