Pezinok trápia diviaky v obytných zónach, krízový štáb rozhodol o nevyhnutnom love

diviak
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Krízový štáb mesta Pezinok rozhodol o nevyhnutnom love diviačej zveri. „Situácia s premnoženou diviačou zverou, ktorá sa stále častejšie pohybuje v obytných zónach, naďalej eskaluje. K riešeniu vo štvrtok 13. mája zasadal krízový štáb mesta, ktorý sa zhodol na nevyhnutnom odlove diviačej zveri,“ uviedlo mesto na sociálnej sieti.

Zvýšia hliadkovanie polície

Zástupcovia mesta, Okresného úradu Pezinok, Mestskej polície Pezinok, Okresného riaditeľstva Policajného zboru Pezinok a poľovníckych združení sa v záujme bezpečnosti spoločne zhodli na radikálnom riešení v podobe intenzívneho lovu diviačej zveri vo všetkých poľovných revíroch.

Lov sa bude sústreďovať na jedno až trojročné jedince, v jesenných mesiacoch na staršie diviaky. Zároveň sa zvýši hliadkovanie Mestskej polície Pezinok v okolí školských zariadení.

Upozorniť chcú aj na riziká prikrmovania

„V lokalitách, v ktorých sa divá zver pohybuje najčastejšie, vykonávajú monitoring aj poľovníci. Potrebné je odlákať zver od obytných zón a nastaviť bezpečné vykonávanie lovu,“ vysvetlila samospráva.

Dodala tiež, že súčasťou záverov zasadnutia krízového štábu je aj potreba upozorňovať na riziká prikrmovania, ktoré je jedným z dôvodov súčasnej situácie. „Prikrmovanie spôsobuje stratu prirodzenej plachosti diviačej zveri,“ uzavrelo mesto.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom