Podnikateľ zmiešaval odpad s hnojivom, skončil vo väzbe za znečisťovanie pôdy

Polícia, znečisťovanie pôdy
Vo vyšetrovacej väze skončil podnikateľ Peter K., ktorý odpadom znečisťoval. mája a kontaminoval pôdu v okolí mesta Levoča. 29. mája 2020 Foto: www.facebook.com

Vo vyšetrovacej väze skončil podnikateľ Peter K., ktorý odpadom znečisťoval a kontaminoval pôdu v okolí mesta Levoča. Ako informovala polícia na sociálnej sieti, odpady zmiešaval s hnojivom a umiestňoval ich na viaceré poľnohospodárske pozemky.

Vyšetrovateľ tak obvinil Petra K. zo zločinu neoprávneného nakladania s odpadmi a ohrozenia a poškodenia životného prostredia. Ako uviedla polícia, po viac ako ročnom vyšetrovaní, ktoré sa opieralo o znalecké dokazovanie, boli zhromaždené všetky potrebné dôkazy na určenie rozsahu protiprávneho konania a tiež dôkazy o určení zodpovedných osôb za tento stav.

Vyšetrovanie zatiaľ preukázal protiprávne konanie v rozsahu najmenej šesť miliónov eur. Obvinenému v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na osem rokov. Obvinenie z ohrozenia a poškodenia životného prostredia bolo súčasne vznesené aj právnickej osobe.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR