Polícia vyšetruje úhyn desiatok oviec. Nechal ich farmár napospas osudu?

Polícia
Foto: ilustračné, www.facebook.com.

Nechal farmár svoje ovce uhynúť, alebo sa tiel zbavil nelegálnym spôsobom? Prípad rieši polícia v Banskej Bystrici. V kraji našli miesto s desiatkami tiel hospodárskych zvierat. Podľa polície ide najmä o ovce. Policajti o tom informovali na sociálnej sieti. Preverujú, či došlo k zanedbaniu starostlivosti, alebo sa uhynutých oviec niekto nelegálne zbavil tak, že ich pohodil do voľnej prírody.

„Došlo k úhynu niekoľkých desiatok oviec, pričom príčina ich úhynu zatiaľ nie je známa. Preverujeme aj to, ako bolo s uhynutými zvieratami následne naložené. Z pozostatkov tiel uhynutých oviec boli odobraté vzorky, ktoré boli zaslané na rozbor.

Telá zvierat budú teraz odborne zlikvidované. Polícia naďalej zisťuje mieru zavinenia, ako aj škody, ktoré boli touto udalosťou spôsobené,“ uviedla polícia Banskobystrického kraja na sociálnej sieti.

Podľa zákona o veterinárnej starostlivosti hrozí páchateľovi pokuta 400 až 1000 eur, ak ide o fyzickú osobu, ktorá sa zvierat zbavila tým, že ich nechala uhynúť v dôsledku zanedbania starostlivosti. Ak ide o podnikateľa, pokuta môže dosiahnuť výšku až 40 – tisíc eur. Ak sa tiel zvierat zbavil nelegálne, hrozí páchateľovi trest odňatia slobody od šiestich mesiacov až do osem rokov. Záleží však na miere poškodenia životného prostredia.

Sni mka obrazovky 2020 02 14 o 13.31.54.jpg
Facebook/polícia SR Banskobystrický kraj
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR