Potok v Košeckom Podhradí sa sfarbil do modra, neznámu látku odviezli na expertízu

Znečistený potok
Hasiči po postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do potoka. Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 21. septembra, 13:04

Trenčianski a dubnickí hasiči zasahovali v pondelok večer v obci Košecké Podhradie (okres Ilava), kde sa vo večerných hodinách miestny potok zafarbil do modra. Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík, voda mala modré zafarbenie v dĺžke 800 metrov.

„Hasiči za účelom zachytenia neznámej látky umiestnili na hladinu potoka tri kusy sorbčných hadov a pri postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do potoka. Následne sa v súčinnosti s príslušníkmi polície skontaktovali s osobou, ktorá s predmetnou látkou manipulovala,“ uviedol Petrík.

Hasiči zasahujúci v ochranných protichemických oblekoch vykonali kontrolné merania a odber vzoriek neznámej látky, ktorú uskladnili do špeciálnej nádoby a následne odovzdali príslušníkom polície, ktorí ju previezli na laboratórnu analýzu.

„Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne začala trestné stíhanie vo veci prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi. V tejto chvíli nie je možné poskytnúť viac informácií z dôvodu prebiehajúcich potrebných procesných úkonov,“ uviedla k prípadu krajská policajná hovorkyňa Danka Adámiková.

Znečistený potok
Hasiči po postupnom prieskume identifikovali miesto, odkiaľ sa neznáma látka dostala do potoka. Foto: www.facebook.com
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Danka AdámikováMarián Petrík
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zbor