Potravinoví inšpektori zistili v júni pri kontrole potravín viac než deväťsto nedostatkov

Potraviny, dvojaka kvalita potravín
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR (ŠVPS) vykonali v júni 4 954 úradných kontrol potravín rastlinného a živočíšneho pôvodu.

Z uvedeného počtu bolo 244 kontrol s nedostatkom, celkovo zistili 919 nedostatkov. Skontrolovali 1 721 právnych subjektov a 2 674 prevádzok. ŠVPS o tom informovala na svojej webovej stránke.

Kontroly aj mimo bežného času

Najviac kontrol inšpektori v júni vykonali v stredných predajniach, a to 1 301 kontrol, nasledujú malé predajne s 1 280 kontrolami, a výroba, kde sa uskutočnilo 993 kontrol.

Inšpektori vykonali 42 kontrol mimo bežného pracovného času, pri 13 kontrolách zistili nedostatky. Mimo pracovného času skontrolovali 31 právnych subjektov a 39 prevádzok, nedostatky zistili na 13 prevádzkach.

Najviac nedostatkov bolo v hygiene

Najviac nedostatkov bolo v hygiene technologických zariadení a pracovných pomôcok, v hygiene budov a prevádzky, v evidencii a výskytu škodcov a v označení.

Inšpektori ŠVPS na mieste uložili 98 opatrení a blokových pokút v celkovej sume 4 230 eur. V júni nadobudlo právoplatnosť aj 59 rozhodnutí o pokute v správnom konaní. Išlo o pokuty o výške 1 094 050 eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŠVPS Štátna veterinárna a potravinová správa SR