Sociálna poisťovňa už dostala stovky žiadostí o garančnú dávku pre bývalých zamestnancov Kačky

Potraviny
Foto: ilustračné, Thinkstock.

Sociálna poisťovňa dostala už vyše 800 žiadostí o garančnú dávku od bývalých zamestnancov spoločnosti Potraviny Kačka. K približne 160 žiadostiam má pobočka poisťovne v Lučenci k dispozícii od zamestnávateľa aj potrebné podklady na to, aby mohla rozhodnúť o nároku a výške dávky za nevyplatené mzdové nároky jednotlivým zamestnancom.

Zamestnávateľ predložil pobočke k 12. novembru 2019 potvrdenia pre tých zamestnancov, ktorí ukončili pracovný pomer k 31. augustu a k 30. septembru 2019, takže pobočka tieto žiadosti pripravuje na výplatu v tomto kalendárnom týždni,“ informoval hovorca poisťovne Peter Višváder. Zamestnanci pobočky budú podľa neho túto agendu spracovávať aj cez víkend.

Poisťovňa má podľa jej hovorcu eminentný záujem vybaviť žiadosti všetkých približne 1 800 bývalých zamestnancov spoločnosti Potraviny Kačka čo najskôr, najneskôr do tohtoročných Vianoc. „Samozrejme, za predpokladu, že bude mať do konca tohto mesiaca k jednotlivým žiadostiam kompletné podklady od bývalého zamestnávateľa, resp. správkyne konkurznej podstaty,“ upozornil Višváder.

Potraviny Kačka, predtým CBA Slovakia, požiadali koncom augusta o konkurz. Sieť predajní CBA Slovakia vznikla na Slovensku v roku 1991 ešte pod značkou M-MARKET. Odvtedy sa rozrástla na vyše 200 predajní na strednom, východnom a západnom Slovensku a v roku 2019 sa premenovala na Potraviny Kačka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Višváder
Firmy a inštitúcie CBA Slovakia s.r.o.Potraviny KačkaSociálna poisťovňa