SPF ukončuje nájomné vzťahy s firmou Ľubice Roškovej

Farm 3127785_1920.jpg

Predmetom ukončovaných nájomných zmlúv so spoločnosťou AGRO Porúbka sú pozemky v správe a nakladaní Slovenského pozemkového fondu v celkovej výmere takmer 350 hektárov.

Slovenský pozemkový fond (SPF) ukončuje nájomné vzťahy so spoločnosťou AGRO Porúbka. Ide o firmu, ktorej spoločníčkou je bývalá poslankyňa za stranu Smer-SD Ľubica Rošková. Informoval o tom vo štvrtok hovorca Slovenského pozemkového fondu (SPF) Martin Kormoš. Ide tak o ďalšie ukončenie nájomnej zmluvy fondom v priebehu krátkeho obdobia. V septembri 2018 fond ukončil nájomný vzťah so spoločnosťou Patrika Šuchtu I.P.Construct, ktorý bol podľa medializovaných informácií „predĺženou rukou“ Ľubice Roškovej.

„Na základe žiadosti nájomcu, ktorá bola Slovenskému pozemkovému fondu doručená dňa 30. januára 2019, fond pripravil dohody o ukončení nájomných zmlúv. Nájomca vo svojej žiadosti uviedol, že prestal vykonávať poľnohospodársku činnosť a nemá dostatok finančných prostriedkov na obhospodarovanie prenajatej pôdy. Za týchto okolností nemožno pokračovať v žiadnom nájomnom vzťahu s uvedenou firmou,“ vysvetlila generálna riaditeľka SPF Adriana Šklíbová.

Pozemky na východe SR

Predmetom ukončovaných nájomných zmlúv so spoločnosťou AGRO Porúbka sú pozemky v správe a nakladaní Slovenského pozemkového fondu, nachádzajúce sa v okrese Sobrance a Michalovce o celkovej výmere takmer 350 hektárov. Spoločnosť AGRO Porúbka sama deklarovala ukončenie poľnohospodárskej činnosti, čo je základná povinnosť nájomcu zakotvená v každej nájomnej zmluve so Slovenským pozemkovým fondom.

„Ak takýto zmluvný partner fondu sám nepožiada o ukončenie nájomnej zmluvy, alebo nepodpíše pripravenú dohodu o ukončení, nájomný vzťah môže Slovenský pozemkový fond ukončiť aj jednostranne “ zdôraznila generálna riaditeľka fondu Adriana Šklíbová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SPF Slovenský pozemkový fond