Spoločnosť De Heus plánuje prestavbu svojho areálu v obci Kendice

Wheat field 640960_1280.jpg
Foto: Pixabay.com

Po prestavbe by mala spoločnosť vyrábať až 250 ton kŕmnych zmesí v jednej zmene.

Spoločnosť De Heus plánuje prestavbu svojho areálu v obci Kendice v okrese Prešov. Účelom prestavby je rekonštrukcia budovy pre umiestnenie novej technológie do existujúceho stavebného objektu a inštalácia novej technológie výroby kŕmnych zmesí, ktorá potenciálne umožní, pri predpokladanej štandardnej skladbe, vyrábať až 250 ton kŕmnych zmesí v jednej zmene. Spoločnosť De Heus to uviedla vo svojom investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Termín začatia prestavby je naplánovaný na apríl 2019 a jej skončenie na marec 2020. Začiatok činnosti bez obmedzení po rekonštrukcii je naplánovaný na apríl 2020. „Účelom prestavby areálu De Heus Kendice je rekonštrukcia areálu bývalého Poľnohospodárskeho nákupného a zásobovacieho podniku Kendice pre výrobu kŕmnych zmesí v areáli v katastrálnom území Kendice,“ uviedla spoločnosť De Heus, ktorá sa zaoberá výrobou kŕmnych zmesí a kŕmnych doplnkov.

Na výrobu kŕmnych zmesí budú podľa spoločnosti používané najmä pšenica, kukurica, jačmeň, raž, sójový extrahovaný šrot, pšeničná múka kŕmna, otruby, premixy, živočíšny tuk, ochucovadlá, antioxidanty, rastlinné úsušky a minerálne doplnky.

O spoločnosti

De Heus je medzinárodne pôsobiaca spoločnosť, ktorej hlavnou aktivitou je výroba a predaj krmív pre zvieratá. Od svojho založenia v roku 1911 v Holandsku sa spoločnosť výrazne rozrástla a momentálne patrí medzi 20 najväčších dodávateľov krmív na svete.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom