Štátne Lesy SR dokončuje proces delimitácie pozemkov

VYSOKÉ TATRY: Lesy napadnuté lykožržútom
Foto: SITA/Radoslav Maťaš

Štátny podnik Lesy SR finalizuje proces delimitácie pozemkov pod novovytvorenými správami národných parkov. Delimitačné protokoly by sa mali podpísať vo štvrtok 31. marca. Informovala o tom vedúca Odboru komunikácie Marína Debnárová v tlačovej správe.

Vo všetkých fázach delimitačného procesu sme poskytovali organizáciám ministerstva životného prostredia maximálnu súčinnosť, čo úprimne verím, ocení aj druhá strana,“ uviedol generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Matej Vigoda.

Zmena správy

V súvislosti s novelou zákona o ochrane prírody a krajiny, na základe ktorej dochádza k zmene v správe lesného majetku štátu v národných parkoch v územiach so štvrtým a piatym stupňom ochrany, sa zo štátneho podniku Lesy SR prevedie na správy národných parkov celkovo 49 tisíc hektárov lesných pozemkov.

Ich účtovná hodnota bez lesných porastov je viac ako 20 miliónov eur. Okrem toho prebehne aj prevod stavieb v celkovej zostatkovej cene 2,6 milióna eur. Tento prevod sa dotkne 46 zamestnancov štátneho podniku. Tí budú pôsobiť na jednotlivých správach národných parkov.

Mimoriadne odmeny

Najviac doterajších zamestnancov štátneho podniku Lesy SR prechádza na správy národných parkov Slovenský raj a Muránska planina.

Lesy Slovenskej republiky sa rozhodli oceniť ich dlhoročnú zodpovednú prácu v prospech štátneho podniku a celej spoločnosti pri správe lesného majetku a v súlade s príslušnými ustanoveniami kolektívnej zmluvy na rok 2022 im vyplatí mimoriadne odmeny. Ich výška závisí od počtu odpracovaných rokov a môže dosiahnuť maximálnu výšku až 4 tisíc eur,“ uzavrel Vigoda.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marína DebnárováMatej Vigoda