Štátnym lesom TANAPu má šéfovať bývalý developer

Sni mka obrazovky 2019 03 11 o 12.03.42.png
Foto: Facebook.com/rastislav.hutta

Rastislav Hutta, nový šéf Štátnych lesov TANAPu figuroval vo firmách, ktoré vyvíjali v Tatrách developerské aktivity. Informujú o tom Podtatranské noviny.

Štátne lesy Tatranského národného parku budú mať nového šéfa. Doterajší šéf Pavol Fabian končí po necelom roku. Podľa Podtatranských novín sa celý proces výmeny riaditeľa tejto príspevkovej organizácie udial pomerne rýchlo, netrvalo to ani dva mesiace. Komisia navyše vyberala iba z dvoch kandidátov, z ktorých jeden sa ani nezúčastnil výberového konania. Zaujímavé je však pozadie nového šéfa.

Podľa údajov z obchodného registra budúci riaditeľ Štátnych lesov TANAP-u bol, resp. je konateľom, štatutárom či spoločníkom v asi dvadsiatke firiem. Medzi inými aj Eenergia, Interwood, Koliba Bešeňovka, Lesservis, Liptovská investičná spoločnosť, Prvá liptovská, Tatra development group či Skilandia.

Medzi najznámejšie projekty realizované týmito firmami patrí napríklad akvapark Tatralandia, ktorý neskôr prevzala spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR). Spomínaná Skilandia mala vyrásť v Demänovskej doline neďaleko strediska Jasná, ktorá patrí TMR. Projekt už v čase príprav čelil kritike od ochranárov, pretože zjazdovky mali viesť cez chránené územia.

Štátne lesy TANAPu patria pod rezort pôdohospodárstva. No k povoleniam na stavby a výrubu sa vyjadruje Správa TANAPu. Tá patrí pod ministerstv životného prostredia.

Samotný Rastislav Hutta sa ku svojej novej funkcii zatiaľ nevyjadril.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Štátne lesy TANAPuTANAP Tatranský národný park