Tabák dostala pokutu za kúpanie v potoku, ale odhalila nedostatky v návštevnom poriadku TANAP-u

Romana Tabák
Poslankyňa Romana Tabák. Foto: www.facebook.com..

Štátna ochrana prírody (ŠOP SR) považuje pokutu, ktorú udelila Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP) v súvislosti s porušením zákona o ochrane prírody a krajiny za pohyb mimo vyznačený turistický chodník za vec varovného gesta a na druhej strane priznáva, že poslankyňa Romana Tabák svojim počínaním odhalila nedostatky v návštevnom poriadku TANAP-u.

V tlačovej správe to uviedla Jana Žjak z odboru komunikácie ministerstva životného prostredia. ŠOP SR ponúkne poslankyni spoluprácu pri propagácii zodpovedného turistického správania sa v národných parkoch, ale súčasne aj pri šírení popularity národných parkoch a zážitkovej turistiky. „Oceňujeme, že poslankyňa Tabák prejavila zodpovednosť a bez odkladov a odvolania pokutu zaplatila v spomínanej čiastke 500 eur,“ doplnila Jana Žjak.

Pokuta súvisela s fotografiou, ktorú poslankyňa v júli pridala na sociálnu sieť. Tá zachytáva, ako sa Tabák kúpe v Studenom potoku, ktorý je súčasťou Národnej prírodnej rezervácie Studené doliny ležiacej v Tatranskom národnom parku (TANAP). Za pohyb mimo vyznačeného turistického chodníka, čo predstavuje zakázanú činnosť podľa zákona o ochrane prírody a krajiny, jej hrozila pokuta do výšky 3 319 eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana ŽjakRomana Tabák
Firmy a inštitúcie SIŽP Slovenská inšpekcia životného prostrediaŠOP Štátna ochrana prírody