V kauze Dobytkár je obvinených 21 osôb, hodnota úplatkov presiahla desať miliónov eur

Polícia
Foto: ilustračné, SITA/Polícia SR

Polícia v rámci kauzy Dobytkár spojenej s korupciou v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) doposiaľ obvinila 21 fyzických osôb. Policajný zbor SR o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že všetky osoby sú obvinené z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Polícia tiež v tomto prípade vzniesla obvinenie voči siedmim právnickým osobám.

Zdokumentovaná výška úplatkov má približnú hodnotu takmer 10 500 000 eur,” uvádza polícia.

Kauza Dobytkár súvisí s podozreniami na korupciu v prostredí Pôdohospodárskej platobnej agentúry. V rámci vyšetrovania prípadu policajti od marca vykonávali zaisťovacie úkony na území celého Slovenska, pričom zadržali spolu 28 osôb.

V skupine osôb obvinených z korupcie a legalizácie príjmov z trestnej činnosti sú napríklad bývalý šéf PPA Juraj K., bývalý výkonný riaditeľ PPA Ľubomír P., bývalý generálny riaditeľ sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva Marek K., finančník Martin K. alebo podnikatelia Norbert B. a Peter K. Medzi ďalšími obvinenými sú aj advokáti alebo veterinár. Väzobne je momentálne podľa polície stíhaných sedem obvinených.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PPA Pôdohospodárska platobná agentúra