Video: Čierny Balog ožil počas Dňa stromu

66476966_2280145545438942_5562782323985874944_o.jpg
FOTO: Facebook/Lesy SR

V Čiernom Balogu sa na podujatí Deň stromu zúčastnilo podľa odhadov až 20-tisíc ľudí. Nechýbal kultúrny program, ani oslavy lesníkov. Osemnásty ročník akcie sa niesol v duchu výročia založenia štáteho podniku, ale aj výročia narodenia Jozefa Dekréta Matejovie, priekopníka moderného lesníctva.

Na podujatí odhalil riaditeľ Lesov SR Marián Staník spolu s ministerkou pôdohospodárstva Gabrielou Matečnou bustu pripomínajúcu 20 rokov spoločného podniku, ktorý spravuje približne polovicu lesov na Slovensku. Vysadili spolu aj strom roka do lesníckeho skanzenu v Čiernom Balogu, ktorým bola tento rok jarabina vtáčia.

„Do ďalších 20 rokov by som si želal, aby tento podnik aj naďalej hájil záujmy slovenského lesníctva, predovšetkým v oblasti lesného hospodárstva a ochrany prírody. Nehovoriac o tom, že tento podnik je dôležitou súčasťou hospodárstva Slovenskej republiky,“ povedal pre Náš Vidiek riaditeľ podniku Lesy SR Marián Staník.

Na podujatie prišla aj ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. Vysadila nielen tohtoročný strom roka vo Vydrovskej doline, ale aj dve z dvadsiatich pamätných líp pri príležitosti narodenín štátneho lesníckeho podniku.

„Sú tu ukážky hospodárenia v lesoch a čo lesníci robia pre túto krajinu. Lesníci nielen založili národné parky, ale bolí tí, ktorí vykonávajú hospodárenie v lese blízke prírode. Toto všetko musíme ukázať verejnosti, lebo verejnosť dnes vníma len to, že lesníci len rúbu lesy. Opak je pravdou,“ uviedla ministerka Matečná.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gabriela MatečnáMarian Staník