Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
66476966_2280145545438942_5562782323985874944_o.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
FOTO: Facebook/Lesy SR
14. 07. 2019 17:52 Lesy a lesníctvoČierny Balog od Náš Vidiek

Video: Čierny Balog ožil počas Dňa stromu

V Čiernom Balogu sa na podujatí Deň stromu zúčastnilo podľa odhadov až 20-tisíc ľudí. Nechýbal kultúrny program, ani oslavy lesníkov. Osemnásty ročník akcie sa niesol v duchu výročia založenia štáteho podniku, ale aj výročia narodenia Jozefa Dekréta Matejovie, priekopníka moderného lesníctva.

Na podujatí odhalil riaditeľ Lesov SR Marián Staník spolu s ministerkou pôdohospodárstva Gabrielou Matečnou bustu pripomínajúcu 20 rokov spoločného podniku, ktorý spravuje približne polovicu lesov na Slovensku. Vysadili spolu aj strom roka do lesníckeho skanzenu v Čiernom Balogu, ktorým bola tento rok jarabina vtáčia.

„Do ďalších 20 rokov by som si želal, aby tento podnik aj naďalej hájil záujmy slovenského lesníctva, predovšetkým v oblasti lesného hospodárstva a ochrany prírody. Nehovoriac o tom, že tento podnik je dôležitou súčasťou hospodárstva Slovenskej republiky,“ povedal pre Náš Vidiek riaditeľ podniku Lesy SR Marián Staník.

Na podujatie prišla aj ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela Matečná. Vysadila nielen tohtoročný strom roka vo Vydrovskej doline, ale aj dve z dvadsiatich pamätných líp pri príležitosti narodenín štátneho lesníckeho podniku.

„Sú tu ukážky hospodárenia v lesoch a čo lesníci robia pre túto krajinu. Lesníci nielen založili národné parky, ale bolí tí, ktorí vykonávajú hospodárenie v lese blízke prírode. Toto všetko musíme ukázať verejnosti, lebo verejnosť dnes vníma len to, že lesníci len rúbu lesy. Opak je pravdou,“ uviedla ministerka Matečná.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X