NBA: Chicago sa pred záverečným dňom vyrovnalo San Antoniu

Derrick Rose

NEW YORK 13. apríla (WEBNOVINY) – Boj o nadvládu v play-off zámorskej NBA pokračuje až do posledného momentu a pred záverečným dňom sa ešte viac vyhrotil.

Chicago totiž vyhralo v New Yorku, čo pri prehre San Antonia s Los Angeles Lakers znamená, že lídri oboch konferencií majú pred posledným zápasom základnej časti rovnakú bilanciu výhier a prehier.

Lakers víťazstvom nad najlepším tímom Západu prerušili svoju päťzápasovú šnúru prehier, no určite by tento pozitívny fakt vymenili za dobré správy z magnetickej rezonancie, na ktorú musí ísť ich pivot Andrew Bynum.

Ten počas duelu nepríjemne stúpil na nohu DeJuana Blaira, čo si odnieslo jeho už v minulosti problematické koleno. Bynum dlhšiu dobu ležal na palubovke, napokon do šatní odišiel po vlastných. Tréner Phil Jackson v polčasovej prestávke vyhlásil, že jeho podkošová hviezda bude v poriadku. Bynumova absencia v play-off by výrazne znížila šance Lakers na titul. Obhajcovi trofeje by chýbali najmä jeho defenzívne kvality.

Chicago proti New Yorku opäť potiahol najmä jeden z kandidátov na ocenenie MVP základnej časti Derrick Rose. Súperovi strelil 26 bodov, pričom Bulls o výhre rozhodli v úvodných siedmich minútach tretej štvrtiny, keď prestrieľali súpera naozaj deštruktívnym spôsobom v pomere 26:2.

Rozhodnúť môže až žreb

Zaujímavé je, že všetky kritériá na zoradenie Bulls a Spurs sú úplne vyrovnané a ak svoje posledné zápasy zhodne vyhrajú či prehrajú, o ich umiestnení rozhodne žreb. Bulls hrajú svoj 82. zápas sezóny v New Jersey, Spurs cestujú do Phoenixu. „Je to niečo výnimočné, ale opäť zopakujem, sústredíme sa na vyššie ciele. Z nášho pohľadu je to hlavne o zlepšovaní sa a nazeraní nanajvýš na nasledujúceho súpera,“ opísal psychický stav tímu, ktorý neprehral už osem zápasov v rade, pivot Joakim Noah.

Aj v treťom stretnutí utorkového večera sa proti sebe postavili účastníci play-off. Portland si v ňom výhrou 102:89 zabezpečil šiestu priečku v Západnej konferencii, zatiaľ čo Memphis ešte môže zabojovať o siedme miesto, na ktorom sa momentálne nachádza New Orleans. Okrem toho sa môže v stredu zmeniť poradie aj na druhej, tretej a štvrtej priečke Západnej konferencie, na ktorých sa momentálne nachádzajú Lakers, Dallas a Oklahoma City.