NBA: Spurs prehrali s Clippers, Lakers v Houstone

Nba

NEW YORK 2. decembra (WEBNOVINY) – V stredu sa v zámorskej NBA zrodilo niekoľko prekvapujúcich výsledkov. Basketbalisti Los Angeles Lakers prehrali už štvrtý zápas v rade, keď pohoreli na ihrisku Houstonu, zaváhal aj líder súťaže San Antonio na ihrisku posledného mužstva Los Angeles Clippers. Do tretice sa nečakalo hladké víťazstvo Orlanda v Chicagu v pomere 107:78.

Magic v Chicagu dominovali najmä pod košom. Na doskoky vyhrali 44:21 a zaujímavosťou je, že mali rovnaký počet ofenzívnych doskokov ako ich súper obranných. „Myslím si, že toto bolo naše najkrajšie víťazstvo v sezóne. Súper hral doteraz aj v zápasoch, v ktorých nezvíťazil, naozaj dobre. Vzhľadom na to, že to bol náš druhý zápas v priebehu dvoch večerov, je to pre nás určite veľké víťazstvo,“ neskrýval nadšenie kouč floridského tímu Stan Van Gundy. Bulls takto pod košom ešte nikdy v histórii klubu nezlyhali. Doterajšie minimum zaznamenali v roku 2002, keď získali iba 25 od koša odrazených lôpt. Kľúčovou bola druhá časť hry, ktorú vyhrali Magic 33:15 aj vďaka príspevku od striedajúceho krídelníka Brandona Bassa v podobe ôsmich bodov a štyroch doskokov. Orlando tak pokazilo debut Carlosa Boozera v chicagskom drese. Krídelník odohral po príchode do tímu a predsezónnom zranení prvý zápas a musel byť z výkonu mužstva zhrozený. No dobrou správou je, že jeho ruka je v poriadku. „Dostali sme na frak. A veru poriadne. Myslím si, že náš tím je oveľa lepší, ako ukázal dnes,“ ubezpečil bývalý hráč Utahu a dodal: „Bolo to určite náročnejšie ako tréning, ale po pár minútach som sa zorientoval. Myslím si, že odteraz to bude už iba lepšie.“

Hráči Lakers prehrali prvý raz od apríla 2007 štyri zápasy v rade. Tréner Phil Jackson ale odmietol úvahy o tom, že by sa strachoval o osud tímu: „Nie som znepokojený. Je na to priskoro, máme pred sebou ešte dlhú cestu. Niekoľko hráčov sa teraz na ihrisku trochu trápi, potrebujú sa zlepšiť.“ V druhom polčase boli dôležitými kolieskami vo víťaznom stroji Houstonu Kevin Martin a Shane Battier. Prvý menovaný strelil v druhej polovici duelu 20 zo svojich 22 bodov, druhý zaúradoval v posledných troch minútach, keď súperovi nastrieľal 11 bodov. Rockets napokon vyhrali 109:99.

Hráči Los Angeles Clippers sa stávajú postrachom lídrov súťaže. Po víťazstve pred zhruba dvoma týždňami nad vtedy prvým New Orleans sa teraz vytiahli aj na San Antonio a ukončili tak svoju sériu 18 prehier s týmto súperom. „Proti tímom s dobrým postavením v súťaži hráme výborne. Musíme takto pristupovať aj k ostatným mužstvám. Naša ofenzíva bola dnes dobrá, nemali sme žiadne herné výpadky. Takto bez výkyvov musíme hrať aj naďalej,“ podotkol po stretnutí Eric Gordon, strelec siedmich bodov v poslednej časti hry.

V stredu ešte upútala výhra Utahu nad Indianou a Dallasu nad Minnesotou, vďaka ktorým tieto dve mužstvá stále ťahajú aktuálne najdlhšie série siedmich víťazstiev v lige. Strelcom večera bol vo forme hrajúci Russell Westbrook, ktorý dosiahol 38 bodov pri víťazstve Oklahomy v New Jersey až po trojnásobnom predĺžení v pomere 123:120.

Výsledky – streda:

Atlanta – Memphis 112:109 (27:29, 36:28, 23:19, 26:33)

Najviac bodov: Horford 20, Jamal Crawford a J. Powell po 16 – Gay 23, Conley 22, Z. Randolph 19 (19 doskokov), 11 513 divákov

New Jersey – Oklahoma 120:123 po trojnásobnom predĺžení (22:16, 27:28, 13:27, 31:22 – 7:7, 10:10, 10:13)

Najviac bodov: Farmar a B. Lopez (11 doskokov) po 28, Morrow 25 – Westbrook 38 (15 doskokov), J. Green 37, Harden 16, 13 108 divákov

Toronto – Washington 127:108 (34:25, 38:27, 29:29, 26:27)

Najviac bodov: DeRozan 20, Bargnani a Weems po 18 – McGee 21, Wall 19, Blatche 17, 15 209 divákov

Boston – Portland 99:95 (20:26, 28:23, 31:23, 20:23)

Najviac bodov: Pierce 28, Garnett 17, G. Davis 16 – Matthews 23, A. Miller 20, Roy a Aldridge po 18, 18 624 divákov

Miami – Detroit 97:72 (29:18, 25:24, 19:9, 24:21)

Najviac bodov: L. James 18, Wade a Bosh po 16 – Monroe 15, Villanueva 10, R. Hamilton 9, 19 600 divákov

Chicago – Orlando 78:107 (22:28, 15:33, 25:24, 16:22)

Najviac bodov: Noah 16, D. Rose 15, T. Gibson 10 – J. Nelson 24, V. Carter 22, Bass 17, 21 435 divákov

New Orleans – Charlotte 89:73 (28:24, 15:18, 22:20, 24:11)

Najviac bodov: David West 22, Okafor 14 (13 doskokov), Ariza a W. Green po 10 – G. Wallace 18, Augustin a Diaw po 13, 10 866 divákov

Dallas – Minnesota 100:86 (29:20, 26:23, 28:21, 17:22)

Najviac bodov: Marion 16, Barea 14, Terry 12 – Beasley 16, Ellington 13, Miličič a Love (15 doskokov) po 12, 19 567 divákov

Houston – Los Angeles Lakers 109:99 (23:26, 30:30, 23:22, 33:21)

Najviac bodov: Kevin Martin 22, Battier 17, Scola 14 – Bryant 27, Odom 25 (11 doskokov), Barnes 14, 18 116 divákov

Denver – Milwaukee 105:94 (19:22, 26:28, 31:21, 29:23)

Najviac bodov: Nené 24, J. R. Smith 20 (10 doskokov), Billups 16 – Salmons 21, Maggette 17, Jennings a Sanders (10 doskokov) po 14, 14 221 divákov

Utah – Indiana 110:88 (35:17, 19:29, 31:22, 25:20)

Najviac bodov: D. Williams 24 (16 asistencií), Kirilenko 18, A. Jefferson 17 (10 doskokov) – D. Collison 16, Brandon Rush a Hibbert po 15, 18 732 divákov

Los Angeles Clippers – San Antonio 90:85 (25:24, 23:16, 25:28, 17:17)

Najviac bodov: B. Griffin 31 (13 doskokov), E. Gordon 21, R. Butler 9 – George Hill 17, Ginobili 15, R. Jefferson 13, 16 584 divákov