Nečakané zaváhanie AC Miláno, Hološko sa zranil

BRATISLAVA 30. septembra (WEBNOVINY) –

V A, B, C a D-skupine ostávajú po stredajších zápasoch 2. kola futbalovej Ligy majstrov 2009/2010 s plným počtom tri veľkokluby – Real Madrid, Manchester United a FC Chelsea. V tejto elitnej spoločnosti sa čakal aj milánsky AC, ale favorizovaní Taliani doma v zápase C-skupiny senzačne zakopli s FC Zürich. O jediný gól zápasu sa postaral fínsky obranca Hannu Tihinen v 10. minúte po Gajičovom rohu z pravej strany, keď tiesnený obrancami AC pätičkou posunul loptu za chrbát brankára Storariho.

V najväčšom šlágri 2. kola Bayern doma uhral s Juventusom bezgólovú remízu, ale stačí mu to na to, aby so 4 bodmi viedol o skóre tabuľku A-skupiny pred Bordeuax, ktoré vyhralo nad Maccabi Haifa 1:0.

Besiktas Istanbul síce v Moskve v súboji B-skupiny s CSKA odklial streleckú smolu a po 551 minútach bez presného zásahu strelil v nadstavenom čase Ekrem Dag gól, lenže stačil už len znížiť na 1:2. V tíme trénera Mustafu Denizliho sa objavil aj slovenský reprezentačný útočník Filip Hološko. V 11. minúte mohol 25-ročný piešťanský rodák vyrovnať na 1:1, ale brankár CSKA Akinfejev jeho strelecký pokus zneškodnil. Hološko však zápas nedohral, pre zranenie ho v 34. minúte vystriedal Yusuf Simsek. Besiktasu sa v Moskve nepodarilo predĺžiť úspešnú vzájomnú bilanciu s ruskými mužstvami, s ktorými až do stredy neprehral (2 víťazstvá a 1 remíza). „Raz sme mali prevahu my, raz súper, inokedy bola hra vyrovnaná. Ale dôležité je, že sme premenili šance a vyhrali sme. Potrebovali sme tri body a máme ich,“ uviedol po zápase kormidelník CSKA Moskva Juande Ramos. Tréner tureckého mužstva M. Denizli označil za kľúčový bod celého duelu Krasičov gól v 61. minúte: „Bol to tvrdý psychologický úder, v tej chvíli sme už nemali takmer nijakú nádej.“

Vlaňajší finalista LM Manchester United vyhral na Old Trafforde nad nemeckým majstrom VfL Wolfsburg 2:1 a pripísal si na svoje konto už 22. zápas bez prehry v rade v domácom prostredí v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži. Slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík po víkendovom debute v aktuálnej bundesligovej sezóne tentoraz iba zohrieval lavičku náhradníkov Wolfsburgu. V drese Manchestru zaznamenal svoj jubilejný 150. gól Ryan Giggs.

Francúzskemu Olympique Marseille nevyšiel jubilejný 150. zápas v pohárovej Európe. Po bezgólovom I. polčase úradovali na madridskom štadióne Santiaga Bernabeu letné posily Realu, ktoré v priebehu šiestich minút ukončili nádeje Francúzov na zisk bodu. V 58. minúte otvoril skóre Cristiano Ronaldo, v 61. zvýšil na 2:0 z pokutového kopu Kaká a o tri minúty neskôr zatĺkol klinec do rakvy Olympique opäť portugalský krídelník Ronaldo. Pre dlhoročnú oporu Realu Raúla Gonzáleza, ktorý v 78. minúte vystriedal Kaká, to bol 709. súťažný duel v drese „bieleho baletu“, čím prekonal doterajší rekord Manuela Sanchísa. Real vedie tabuľku C-skupiny so 6 bodmi a impozantným skóre 8:2.

APOEL Nikózia síce prehral doma s FC Chelsea v D-skupine 0:1, ale 21 000 divákom vyprevádzalo svoj tím z ihriska aplauzom. Cyperčania boli favoritovi vyrovnaným súperom, dokonca v nadstavenom čase mohol Kosowski vyrovnať, ale brankár Petr Čech úspešne zasiahol. Za APOEL nastúpil v 80. minúte aj slovenský útočník Mário Breška. Atléticu Madrid sa v španielskej najvyššej súťaži nedarí (momentálne 18. miesto) a neuspelo ani na ihrisku Porta, kde prehralo 0:2 a v tabuľke D-skupiny je posledné.

A-skupina:

Bayern Mníchov (Nem.) – Juventus Turín (Tal.) 0:0

Rozhodoval: Howard Webb (Angl.)

Girondins Bordeaux (Fr.) – Maccabi Haifa (Izr.) 1:0 (0:0)

Gól: 83. Ciani, ČK: 88. Kayal (Haifa), rozhodoval: Eric Braamhaar (Hol.)

B-skupina:

Manchester United (Angl.) – VfL Wolfsburg (Nem.) 2:1 (0:0)

Góly: 59. Giggs, 78. Carrick – 56. Džeko, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)

CSKA Moskva (Rus.) – Besiktas Istanbul (Tur.) 2:1 (1:0)

Góly: 7. Dzagojev, 61. Krasič – 90.+ Ekrem Dag, rozhodoval: Manuel Mejuto González (Šp.)

C-skupina:

AC Miláno (Tal.) – FC Zürich (Švajč.) 0:1 (0:1)

Gól: 10. Tihinen, rozhodoval: Florian Meyer (Nem.)

Real Madrid (Šp.) – Olympique Marseille (Fr.) 3:0 (0:0)

Góly: 58. a 64. C. Ronaldo, 61. Kaká (11 m), ČK: 60. Diawara (Marseille) po druhej ŽK, rozhodoval: Martin Hansson (Švéd.)