Nela Pocisková si zaspieva so svetoznámym tenoristom

Nela pociskova
Muzikálová herečka a speváčka Nela Pocisková. Foto: facebook.com/nela.pociskova.3

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Na bratislavskom koncerte talianskeho tenoristu Andreu Bocelliho, ktorý vystúpi 29. decembra na Zimnom Štadióne Ondreja Nepelu, sa okrem opernej sopranistky Adriany Kučerovej ako hostka predstaví aj muzikálová speváčka a herečka Nela Pocisková.

Obe interpretky si s Bocellim zaspievajú duet a tiež sólovú skladbu. „Andrea Bocelli je pre mňa jeden z najkrajších hlasov na svete, a keď som sa dozvedela túto správu, vyhŕkli mi slzy. Chvíľu mi trvalo, kým som tomu uverila a som nesmierne poctená, je to pre mňa obrovská česť! Neviem to opísať slovami, som skutočne šťastná. Opera je nádherné umenie, ktoré nesmierne obdivujem. Vnímam operný svet, mám v mojom živote niekoľko srdcových zážitkov práve z opery,“ uviedla Pocisková.

„Viem, že budeme spievať duet, pieseň Canto Della Terra, o ďalších možných skladbách ešte nemám konkrétne informácie,“ dodala.

Bratislavský koncert sa mal konať pôvodne 20. decembra. Bocelli však neskôr termín preložil na 29. decembra. Ako dôvod uviedol zmeny v logistike plánovania a tiež osobné dôvody. Vystúpenie bude rozdelené na dve časti.

Zatiaľ čo v prvej polovici zaznejú klasické operné árie a piesne, v druhej budú dominovať popové hity z Bocelliho nového albumu Passione (2013) a tiež vianočné skladby. Bocelliho budú sprevádzať Český národný symfonický orchester pod vedením talianskeho dirigenta Marcella Rotu a tiež jeho spevácky zbor.

Nela Pocisková – Neviem sa nájsť

Bez názvu
Foto: Amadeus

Rodák z Toskánska Andrea Bocelli patrí medzi najslávnejších talianskych spevákov všetkých čias.

Počas svojej kariéry predal viac než 80 miliónov kópií nahrávok, vďaka čomu je najlepšie predávaným interpretom v histórii klasickej hudby.

Držiteľ viacerých rekordov sa na pódiách predstavil napríklad spolu s Lucianom Pavarottim, Plácidom Domingom, Sarah Brightman, Jennifer Lopez, Christinou Aguilerou alebo Céline Dion.

Práve ona povedala, že keby mal Boh hlas a mohol spievať, znel by ako spev Andreu Bocelliho.

V januári vydal spomínaný 14. štúdiový album Passione, na ktorom si zaspieval s Jennifer Lopez a Nelly Furtado a zaradil naň tiež virtuálne dueto s Edith Piaf.

Andrea Bocelli – Con te Partiro

Informácie pochádzajú od PR manažérky koncertu Zuzany Golianovej a z archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adriana KučerováAndrea BocelliCéline DionJennifer LopezNela PociskováNelly FurtadoSarah Brightman