Polícia urobila raziu v automobilke Opel, ktorú vyšetrujú pre podozrenia z manipulácie emisií

Opel
Foto: ilustračné, SITA/AP

FRANKFURT 16. októbra (WebNoviny.sk) – Nemecká prokuratúra informovala, že polícia uskutočnila prehliadky v automobilke Opel v rámci prešetrovania podozrení z manipulácie emisií dieselových áut. Tlačová agentúra DPA uviedla, že vyšetrovatelia boli v objektoch firmy v mestách Russelsheim a Kaiserslautern v pondelok.

Softvér na vypnutie kontroly emisií

Agentúra citovala hovorkyňu prokuratúry vo Frankfurte Nadju Niesenovú, podľa ktorej vyšetrovatelia majú podozrenie, že Opel použil softvér na vypnutie kontroly emisií pri určitých rýchlostiach a teplotách motora.

Opel, ktorý je súčasťou francúzskej automobilky PSA Group, policajné prehliadky potvrdil, ale odmietol poskytnúť podrobnosti.

Automobilka spolupracuje

Nemecké ministerstvo dopravy vo vyhlásení uviedlo, že v štyroch prípadoch zistilo vypínanie kontroly emisií a konštatovalo, že Opel predlžuje dobrovoľné zvolávanie áut na opravy. Ministerstvo dodalo, že má v úmysle prikázať automobilke, aby zvolala 100 tisíc vozidiel.

Opel vo vyhlásení uviedol, že „spoločnosť s úradmi úplne spolupracuje. Firma zdôrazňuje, že jej vozidlá sú v súlade s platnými predpismi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Opel