Nemeckí tréneri spoznali trest za falošné potvrdenia o očkovaní, poškvrnili svoju funkciu

Germany Soccer Bremen File    File picture taken Oct.30, 2021 shows Werder's coach Markus Anfang during the interview in Bremen, Germany. He has resigned as coach of Werder Bremen. With this, the 47 year old reacted on Saturday a few hours before the home match against FC Schalke 04 to investigations by the public prosecutor's office. There are suspicions that Anfang used a forged vaccination certificate. Coach
Foto: Carmen Jaspersen/dpa via AP, file

Už bývalý tréner nemeckého futbalového klubu Werder Brémy Markus Anfang a jeho vtedajší asistent Florian Junge dostali od disciplinárky Nemeckého futbalového zväzu (DFB) dištanc za to, že ešte v roku 2021 si zaistili falošné potvrdenie o očkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Poškvrnili funkciu vzoru

Anfang nesmie vo futbale zastávať žiadnu pozíciu po dobu jedného roka a musí zaplatiť pokutu 20-tisíc eur, Junge obišiel so zákazom činnosti na 10 mesiacov a pokutou 3-tisíc eur.

Markus Anfang a Florian Junge významne poškvrnili funkciu vzoru, ktorým by tréneri mali byť,“ uvádza sa v stanovisku DFB.

Spomenutá dvojica použila falošné potvrdenia, aby nemusela podstupovať pravidelné testovanie nariadená vedením II. bundesligy, a tiež ho prezentovali zdravotníckym úradom, aby po kontakte s osobou nakazenou koronavírusom nemuseli ísť do karantény.

Po prevalení kauzy odstúpili

Kauza sa prevalila v novembri 2021, obaja spomenutí muži potom odstúpili zo svojich funkcií. Anfang s Jungem priznali vinu a súčasťou toho bude od júna 2022 podmienečný odklad zákazu. Od úvodu ročníka 2022/2023 majú šancu nájsť si nového zamestnávateľa.

Aktuálne je v Nemecku potrebné potvrdenie o očkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19 na to, aby osoby mohli vstúpiť do reštaurácií či ďalších verejných priestorov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Florian JungeMarkus Anfang
Firmy a inštitúcie Werder Brémy