Nemohol som šprintovať podľa predstáv, hovorí Sagan o závere druhej etapy Okolo Poľska

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: facebook.com/PeterSagan/

KATOVICE 30. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) po sobotňajšom triumfe v úvodnej etape na pretekoch Okolo Poľska sa v koncovke druhej etapy nedostal zo zovretia súperov, nenašiel si priestor na dokončenie záverečnú špurtu a napokon obsadil ôsme miesto.

„Druhá etapa bola podľa predpokladov veľmi rýchla a končila sa hromadným šprintom. Náš tím odviedol výbornú prácu pre mňa, na čele pelotónu naši jazdci tvrdo pracovali, aby zabraňovali únikom. Žiaľbohu, bol som ´zavretý´ v závere a nemohol som šprintovať podľa svojich predstáv. Cítim však, že mám formu a silné nohy. Preto som optimista, čo sa týka ďalších etáp,“ uviedol Peter Sagan podľa webu svojho tímu bora-hansgrohe.com.

Z triumfu v nedeľňajšej etape, ktorá mala štart v meste Tarnowskie Góry a cieľ po 142 km v Katoviciach, sa tešil Sacha Modolo z tímu UAE Emirates. V celkovom poradí Sagan tesne prišiel o žltý dres lídra, ktorý odovzdal Dannymu Van Poppelovi (Sky), hoci obaja majú rovnaký priebežný čas. Van Poppel je aj lídrom bodovacej súťaže o štyri body pred Saganom.

Preteky Okolo Poľska sú pre dvojnásobného majstra sveta Sagana prvými od kontroverzného vylúčenia z Tour de France. Na poľských cestách bol Sagan v roku 2011 celkovým víťazom.