Nenašli sme dostatok strelcov, zhodnotil tréner Vůjtek

Slovenskí hokejisti prehrali s Dánskom 1:3
Zľava: Ján Sýkora zo Slovenska a Frederik Andersen z Dánska v prvom prípravnom hokejovom zápase medzi reprezentáciami Slovenska a Dánska. Košice, 6. apríl 2012. Foto: SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 6. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia nezačala sériu prípravných duelov pred májovými majstrovstvami sveta dobre, keď v piatok prehrala v Košiciach s Dánskom 1:3.

Na zverencoch tréner Vladimíra Vůjtka bola od úvodu badať dlhšia absencia zápasového kolotoča. Slovenskému tímu viazla kombinácia a predvedená hra neuspokojila fanúšikov. Zlepšilo sa to však v druhej polovici druhej tretiny.

„Začali sme nesúrodo, to sme však očakávali. Pre niektorých chlapcov to bol prvý zápas po dlhej dobe. Väčšina z nich nehrala mesiac,“ povedal kormidelník slovenského mužstva a pokračoval: „Od polovice zápasu sme sa začali zlepšovať, utvorili sme si aj tlak a niekoľko dobrých akcií. Žiaľ, nenašli sme dostatok strelcov. Často sme púšťali Dánov do brejkov, čo sa nemôže stávať. Musíme veriť, že v sobotu to bude lepšie. Samozrejme by sme chceli, aby to vyzeralo tak, ako dnes od polovice zápasu, ale bez chýb v obrane.“

Slovenskí hokejisti prehrali s Dánskom 1:3
Foto: SITA/Ivan Fleischer
Slovenskí hokejisti prehrali s Dánskom 1:3
Foto: SITA/Ivan Fleischer

Nespokojnosť s výsledkom aj priebehom súboja vyjadril obranca Michal Sersen. „Po tomto zápase nemám dobré pocity, lepšie by to bolo, keby sme vyhrali. Nebolo to ideálne, niektorí hrali po viac ako mesačnej pauze, tak to aj vyzeralo. Myslím si, že po prvej tretine sme zlepšili hru, ale dali sme len jeden gól,“ poznamenal bek českej extraligovej Sparty Praha a doplnil: „Uvedomujeme si, že všetky krajiny, ktoré niekedy boli považované za nehokejové, sú už úplne inde. K tomu tak aj pristupujeme.“

Príliš nadšený nebol ani gólman Peter Hamerlík, ktorý v piatok kapituloval až trikrát. V sobotňajšom súboji proti rovnakému súperovi ho nahradí Július Hudáček.

Väčšiu časť zápasu sa hralo v súperovej obrannej tretine, o to som to mal horšie. Niečo som chytil, ale nebolo to najlepšie. Žiadny tréning nevie nahradiť zápas. Bolo to na celom mužstve vidieť, príliš často odskakovali nám puky. Bolo to veľmi kostrbaté, nie veľmi ideálne. Musíme eliminovať chyby, ktoré sme dnes urobili a v sobotu zvíťaziť,“ povedal ďalší slovenský reprezentant z českej extraligy Hamerlík.

Napriek dvojgólovej prehre mal úsmev na tvári mladý útočník Ján Sýkora, pre ktorého to bol len tretí zápas v seniorskom národnom tíme.

Prehrali sme, takže zo zápasu nemám dobrý dojem. Osobne som si ho užíval, pretože som rád, že som tu. Počas celého duelu som sa snažil jazdiť hore-dole. Škoda, že sme nevyhrali, ja osobne som tam mal šance, ktoré som nepremenil. Z toho som smutný, ale zajtra je nový deň. Ja sa tu bavím hokejom, chalani sú super a ja od nich môžem niečo odkukať,“ poznamenal 21-ročný krídelník HC’05 Banská Bystrica Sýkora.

Zápasy s Dánskom sú prvými hernými previerkami zverencov trénera Vladimíra Vůjtka v záverečnej príprave pred májovými majstrovstvami sveta. O týždeň čakajú na slovenský tím dve stretnutia v ruskom meste Jaroslavľ proti domácemu výberu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján SýkoraJúlius HudáčekMichal SersenPeter Hamerlík
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia