Iránska raketa zasiahla loď Konarak a zabila 19 námorníkov

Irán, námorníctvo
Raketa, ktorú vypálili počas cvičenia iránskeho námorníctva v Ománskom zálive, zasiahla podporné plavidlo neďaleko cieľa. 11. mája 2020 Foto: SITA/AP

Raketa, ktorú vypálili počas cvičenia iránskeho námorníctva v Ománskom zálive, zasiahla podporné plavidlo neďaleko cieľa. V dôsledku incidentu prišlo o život 19 námorníkov a ďalších 15 utrpelo zranenia, informovali v pondelok iránske štátne médiá.

Podporná loď Konarak, ktorá sa v nedeľu zúčastňovala na cvičení, bola podľa zverejnených informácií príliš blízko cieľa. Plavidlo rozmiestňovalo cvičné ciele pre ostatné lode a raketa ho zasiahla nešťastnou náhodou.

Nehoda sa stala neďaleko prístavného mesta Jask, asi 1 270 kilometrov juhovýchodne od Teheránu, uviedla štátna televízia. Miestna nemocnica prijala 12 námorníkov a ďalším trom ošetrili ľahké zranenia, spresnila štátna agentúra IRNA.

Konarak bol v prevádzke od roku 1988 a podľa iránskych médií prešiel v roku 2018 generálnou opravou. Loď holandskej výroby dlhá 47 metrov mala zvyčajne na palube 20 námorníkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom