Netanjahu zaútočil na Obamu, teší sa na spoluprácu s Trumpom

Netanjahu
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu Foto: SITA/AP

JERUZALEM 25. decembra (WebNoviny.sk) – Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zaútočil v sobotu na amerického prezidenta Baracka Obamu a obvinil ho z „hanebného“ postoja Spojených štátov k rezolúcii Bezpečnostnej rady OSN (BR OSN), ktorá od Izraela požaduje zastavenie osídľovania okupovaného Predjordánska.

Netanjahu zároveň uviedol, že sa už teší na spoluprácu so svojím „priateľom“, novozvoleným americkým prezidentom Donaldom Trumpom.

Obamova administratíva uskutočnila v OSN hanebný protiizraelský útok zo zálohy,“ povedal Netanjahu, pričom rezolúciu o zákaze výstavby židovských osád, ktorú v piatok schválila BR OSN, označil za „bludnú“.

Trump sa približne hodinu po hlasovaní na sociálnej sieti Twitter vyjadril, že „čo sa týka OSN, veci sa po 20. januári zmenia„. Dvadsiaty január je dňom, keď bude Trump inaugurovaný do funkcie prezidenta.

Bezpečnostná rada OSN schválila v piatok rezolúciu, ktorá požaduje od Izraela zastavenie osídľovania okupovaného Predjordánska. Spojené štáty sa tentoraz hlasovania zdržali. Predtým takmer vždy využili na podporu Izraela právo veta a podobné rezolúcie zablokovali.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Benjamin Netanjahu
Firmy a inštitúcie OSN Organizácia Spojených národov