New York je doma stále stopercentný, Lakers sa trápia

Nba
Jordan Hill z Lakers (vpravo) v súboji s Carmelom Anthonym z New York Knicks. Foto: SITA, AP

NEW YORK 14. decembra (WEBNOVINY) – Tréner Mike D’Antoni nenašiel u svojich bývalých zverencov z New York Knicks vykúpenie z basketbalovej mizérie, ktorú prežíva s Los Angeles Lakers.

Kalifornčania prehrali v Madison Square Garden 107:116, a to ešte môžu ďakovať Dwightovi Howardovi, že v tretej štvrtine faulom pomohol rozbehnutému Carmelovi Anthonymu k zraneniu a odchodu do šatne.

Domáci krídelník strávil na palubovke necelých 23 minút, ale nastrieľal 30 bodov, čo sa podľa zámorských štatistikov naposledy podarilo Davidovi Robinsonovi v roku 1995.

„Melo“ mal už po prvej štvrtine na konte 22 bodov. „Chcel som ich poraziť. Chcel som poraziť Lakers. S Mikom to nemá nič spoločné. Pokiaľ ide o členok, je iba ľahko natiahnutý,“ povedal Anthony. Lakers prehrali štvrtý zápas za sebou, Knicks sú doma stále nezdolaní a upevnili si pozíciu lídra Východnej konferencie.

Prvá priečka Západnej konferencie sa vzdialila San Antoniu, ktoré nečakane zaváhalo v Portlande 90:98. Šiestu prehru Spurs v tejto sezóne zrežíroval nováčik Damian Lillard, autor 29 bodov, čo je jeho kariérne maximum. „Parádny hráč. Ešte viac ako nepochybné zručnosti sa mi páči jeho vystupovanie na ihrisku. Vie, čo má robiť, nebojí sa kontaktu a dokáže využiť výhodu danej situácie,“ pochválil Lillarda tréner Spurs Gregg Popovich.

Víťazstvo domácich sa zrodilo aj v Atlante, kde Hawks nepripustili drámu v zápase so Charlotte. Lavička „jastrabov“ sa podieľala 56 bodmi na víťazstve 113:90. Bobcats sa vracajú do koľají z minulej sezóny, po výbornom štarte do ročníka (7:5) prehrali už desiaty zápas za sebou.

Už po prvom polčase zaostávali o 17 bodov, keď strieľali s úspešnosťou 35,9 percenta. „Keď si vykopete takúto jamu, ťažko sa z nej potom vyhrabete. Máme mladý tím, ale zomkneme sa, začneme hrať lepšie a určite prídu aj nejaké svetlé momenty,“ konštatoval nováčik hostí Jeff