Newcastle s Pekaríkom nestačil na Liverpool, výhru Tottenhamu zabezpečil Kórejčan Son Hong-min

Futbal, Premier League
Son Heung-Min, hráč Tottenham Hotspur, strelil prvý gól vo svojom tíme v zápase proti Huddersfieldu v 29. kole Premier League, Londýn, 3. marca 2018 Foto: SITA/AP

LONDÝN 3. marca (WebNoviny.sk) – Futbalisti Newcastlu United v bránke so slovenským reprezentačným brankárom Martinom Dúbravkom nestačili na domáci FC Liverpool a podľahli mu 0:2 v sobotňajšom stretnutí 29. kola anglickej Premier League. Obaja úspešní zakončovatelia „The Reds“, Mohamed Salah v 40. min a Sadio Mané v 55. min, unikli defenzíve hostí a prekonali Dúbravku.

Tottenham v sobotu zdolal Hudderfield 2:0, góly tentokrát nezabezpečil tradičný zakončovateľ „kohútov“ Harry Kane, ale Kórejčan Son Hong-min. V 27. minúte otvoril skóre po prihrávke od Dele Alliho, v 54. minúte mu priamo na hlavu poslal center Harry Kane.

Premier League – 29. kolo

• výsledky sobotňajších zápasov

Burnley – Everton 2:1 (0:1)
Góly: 56. Barnes, 80. Wood – 20. Tosun, ČK: 86. A. Williams (Burnley)

Leicester – Bournemouth 1:1 (0:1)
Góly: 90.+ Mahrez – 35. J. King

Southampton – Stoke 0:0

Swansea – West Ham 4:1 (2:0)
Góly: 8. Ki Song-jung, 32. Van der Hoorn, 48. A. King, 63. J. Ayew (z pok. kopu) – 79. M. Antonio

Tottenham – Huddersfield 2:0 (1:0)
Góly: 27. a 54. Son Hong-min

Watford – West Bromwich 1:0 (0:0)
Gól: 77. Deeney

Liverpool – Newcastle 2:0 (1:0)
Góly: 40. Salah, 55. Mané