NHL: Halák opäť čaroval

Jaroslav Halák
Jaroslav Halák Foto: SITA/AP

NEW YORK 3. mája (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentačný hokejový brankár Jaroslav Halák sa opäť predviedol vo vynikajúcom svetle. Po vystriedaní v piatkovom zápase dostal v nedeľu opäť dôveru trénera Jacquesa Martina a bol ústrednou postavou Montrealu v druhom stretnutí 2. kola play-off (semifinále konferencií) zámorskej hokejovej NHL o Stanleyho pohár. Halák zneškodnil 38 z 39 striel hráčov Pittsburghu, keď ho prekonal len Matt Cooke v úvode I. tretiny. Onedlho 25-ročný odchovanec ružinovského hokej sa výraznou mierou pričinil o víťazstvo svojho tímu v pomere 3:1 a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu. Hokejisti Canadiens vyrovnali stav série na 1:1.

V druhom nedeľňajšom súboji zvíťazilo San Jose nad Detroitom 4:3, keď vývoj otočilo dvoma gólmi v tretej tretine. Víťazný presný zásah zaznamenal v 53. min Joe Thornton, ktorý sa môže so spoluhráčmi tešiť z vedenia 2:0 v sérii.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 2. kola play-off (semifinále konferencií) zámorskej hokejovej NHL o Stanleyho pohár:

Západná konferencia

San Jose – Detroit 4:3 (2:2, 0:1, 2:0) – stav série 2:0

Východná konferencia

Pittsburgh – Montreal 1:3 (1:1, 0:1, 0:1) – stav série 1:1

Jaroslav Halák (Montreal) chytil 38 z 39 striel súpera a vyhlásili ho za prvú hviezdu duelu