NHL: Skvelý obrat Toronta vo Washingtone

Toronto

BRATISLAVA 7. decembra (WEBNOVINY) – Až v troch z piatich pondelňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL svietil po 60 minútach hry na ukazovateli skóre nerozhodný stav a o víťazovi muselo rozhodnúť predĺženie, resp. samostatné nájazdy.

Skvelý obrat sa podaril hokejistom Toronta vo Washingtone, keď po dvoch tretinách prehrávali 1:4, no v záverečnej časti strelili tri góly a napokon uspeli v nájazdoch vďaka presnému zakončeniu Grabovského. Slováci v pondelok neboli v akcii.

Súhrn výsledkov pondelňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Atlanta – Nashville 3:2 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 35. Slater (Enström), 47. Ladd (Byfuglien, Little), 63. Bogosian (Eager, Burmistrov) – 9. Colin Wilson (S. Kosticyn, Klein), 12. Steve Sullivan (Colin Wilson, C. O’Reilly).

Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 37:29. Brankári: Pavelec – Lindbäck. Diváci: 10 024.

Washington – Toronto 4:5 po sam. nájazdoch (2:1, 2:0, 0:3 – 0:0, 0:1)

Góly: 3. Perreault (Poti, Siomin), 15. Knuble (Nicklas Bäckström, Poti), 27. Perreault (Laich), 34. Ovečkin (Poti, Nicklas Bäckström) – 12. MacArthur (Kuľomin), 45. Grabovskij (Kaberle, Kuľomin), 58. Brent (Kaberle, Kadri), 59. MacArthur (Grabovskij, Kessel), rozhodujúci sam nájazd Grabovskij.

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: D. King – Orr (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:28. Brankári: Neuvirth – Gustavsson. Diváci: 18 398.

Pittsburgh – New Jersey 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Góly: 16. Kunitz (Crosby, Dupuis), 33. Crosby (Goligoski, Kunitz) – 15. Rolston (Arnott, Tedanby).

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Engelland – Clarkson (obaja 5 min za bitku), presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:28. Brankári: M.-A. Fleury – Hedberg. Diváci: 18 185.

Columbus – Dallas 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 6. K. Russell (Voráček, Rick Nash), 60. Rick Nash (Stralman, Brassard), rozhodujúci sam. nájazd Kyle Wilson – 36. Brad Richards (J. Neal, Gagnon), 48. Ott (Daley, Segal).

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:18. Brankári: Garon – Lehtonen. Diváci: 10 932.

Detroit – San Jose 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Góly: 8. Holmström (Lidström, Rafalski), 19. Franzén (Holmström, Rafalski) – 16. J. Thornton (Heatley), 25. Wallin (Braun, Mayers), 26. Coulture (Clowe), 39. Heatley (D. Murray), 52. Couture (Clowe, Joslin).

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 27:35. Brankári: Howard – Niemi. Diváci: 19 010.