NHL: Višňovský dal gól, Demitra na jeden prihral

Ľubomír Višňovský
Ľubomír Višňovský Foto: SITA/Tomáš Benedikovič

NEW YORK 8. marca (WEBNOVINY) – Ani gól slovenského reprezentanta Ľubomíra Višňovského v novom drese Anaheimu nezachránil jeho mužstvo od prehry 3:4 po samostatných nájazdoch s Montrealom, v bránke ktorého stál Jaroslav Halák. Hrdina nedávnych ZOH vo Vancouveri opäť svoje mužstvo podržal, vďaka čomu sa drámu v Anaheime skončila víťazstvom Montrealu až po nájazdoch.

Hokejisti Detroitu zvíťazili v úvodnom nedeľňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Chicaga 5:4, keď im skvele vyšla najmä druhá tretina. „Red Wings“ totiž v prostrednej časti hry strelili päť gólov a obrátili skóre z 0:2 na 5:2. Domáci sa síce v tretej tretine dostali do kontaktu, ale vyrovnať už nedokázali a bodovo sa nedotiahli na lídra Západnej konferencie zo San Jose.

V drese Chicaga sa nepresadili Marián Hossa a Tomáš Kopecký, hetrikom sa prezentoval Andrew Ladd. Za Detroit skórovali Brian Rafalski, Nicklas Lidström, Jason Williams, Valtteri Filppula a Pavel Daciuk. Stretnutie pre zranenie nedohral útočník „červených krídel“ Todd Bertuzzi.

Kanonier Vancouveru Pavol Demitra pokračuje vo svojej olympijskej forme a v stretnutí proti Nashvillu si pripísal jednu asistenciu. „Kosatky“ v stretnutí s „predátormi“ zvíťazili 4:2, keď sa im darilo najmä v záverečnej časti hry, v ktorej strelili tri zo svojich štyroch presných zásahov.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Chicago – Detroit 4:5 (2:0, 0:5, 2:0)

Pittsburgh – Boston 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Nashville – Vancouver 2:4 (1:1, 1:0, 0:3) – Pavol Demitra (Vancouver) 0+1

Minnesota – Calgary 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Carolina – Atlanta 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

N. Y. Rangers – Buffalo – 1:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 0:1)

Philadelphia – Toronto 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Edmonton – New Jersey 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Anaheim – Montreal 3:4 po samostatných nájazdoch (3:0, 0:1, 0:2 – 0:0, 0:1) – Ľubomír Višňovský (Anaheim) 1+0

Viac k osobe Jaroslav HalákĽubomír VišňovskýMarián HossaNicklas LidströmPavel DaciukPavol DemitraTomáš Kopecký