Niektorí politici si pri téme terorizmu volia nebezpečnú cestu, reaguje Žitňanská na Ficov výrok

Lucia Žitňanská
Lucia Žitňanská. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 26. januára (WebNoviny.sk) – Viacero politikov podľa ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd) volí nebezpečnú cestu pri témach o migrantoch, terorizme či Rómoch.

„Ja som sa vždy snažila vyhraňovať voči vyjadreniam na adresu akýchkoľvek menšín, vrátane premiérových výrokov. Vnímam ministerstvo spravodlivosti, ako tých, ktorí majú zastrešovať tému ľudských práv a preto bude pre nás veľkou výzvou otvárať diskusiu pre kultivovanie spoločnosti,“ uviedla Žitňanská, ktorá doplnila, že je pripravená byť ofenzívnejšou pri otváraní debát o náročných témach.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) napríklad ešte v sobotu 20. januára v programe Sobotné dialógy z dielne RTVS spomenul v súvislosti s rozvojom cestovného ruchu, že turisti chcú mať pokoj od moslimov či teroristických akcií. „Nechcú prísť niekam, kde hrozia výbuchy, alebo kde ich na námestiach otravujú moslimovia,“ uviedol v relácii Fico.

Podľa ministerky spravodlivosti sú obdobné vyjadrenia nebezpečné, rovnako ako postoj politikov, ktorí sa diskusiám o rozsiahlych spoločenských problémoch schválne vyhýbajú.

Náročné spoločenské témy ako napríklad migrácia, Rómovia, terorizmus či bezpečnosť si podľa Žitňanskej vyžadujú dostatočnú diskusiu. Na záver dodala, že jej rezort pôjde celoplošne v roku 2018 takzvane „proti prúdu“ a bude chrániť a zastávať princípy liberálnej demokracie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lucia ŽitňanskáRobert Fico