Night Run láka aj tento rok vďaka svojej atmosfére

BRATISLAVA 11. septembra (WEBNOVINY) – Bratislavský nočný beh má už stabilné miesto v atletickom kalendári a medzi účastníkmi je vďaka neopakovateľnej atmosfére veľmi populárny. Za päť rokov jeho existencie narástol počet bežcov štvornásobne, vlani zaregistrovali 3555 účastníkov.

Stabilizujeme dĺžku trate, aby padali osobné rekordy

Šiesty ročník Telekom Night Runu sa uskutoční v sobotu 13. septembra, na štarte o 20.00 h by malo byť okolo 4000 účastníkov, momentálne je ich prihlásených 4250. Minuloročné prvenstvá obhajujú Imrich Magyar a Petra Fašungová.

Miesto štartu i cieľa sa presunulo k nákupnému centru Eurovea, trať sa predĺžila o kilometer na desať kilometrov a povedie uličkami Starého Mesta. Atraktívny je už každoročne úsek cez tunel, tento rok pribudla aj pasáž v prístave. Bežci sa vydajú na trať zo štyroch koridorov podľa nahlásených časov.

Obrazom: Pozrite sa, ako sa bežalo účastníkom Telekom Night Runu 2013

Súťažiť môžu aj družstvá

„Vzhľadom na počet bežcov týmto krokom zabezpečíme plynulejší úvod pretekov. Chceme stabilizovať dĺžku trate na 10 km, aby si bežci mohli zabehnúť osobné rekordy a zapísať si výsledky do tabuliek. Novinkou je, že tunel tento rok bežíme opačným smerom, teda dole kopcom,“ uviedol športový riaditeľ Night Runu Marcel Matanin.

Účastníkom sa bude počítať čistý čas, výsledková listina bude teda vzhľadom na štartové koridory s rozdielnym časom štartu definitívna až po dobehu posledného bežca. Prvýkrát je vypísaná aj súťaž družstiev, v ktorej sa spočítajú výsledky piatich najrýchlejších bežcov. Súčasťou Night Runu 2014 budú aj bohaté sprievodné podujatia, na trati budú pripravené rôzne podporné projekty slúžiace aj k zábave účastníkov, špeciálne osvetlené budú Most SNP a žeriavy v prístave.

Telekom Night Run 2013
Foto: SITA/Tomáš Bokor

„Dnes je už Night Run aj veľkým prínosom pre Bratislavu, keďže podujatie láka turistov a účastníkov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Začína sa o nás hovoriť ako o jednom z bežeckých podujatí s najväčšou zábavou,“ dodal Peter Pukalovič.

Štartové číslo jeden bude mať primátor Bratislavy Milan Ftáčnik. Organizátori nepozývajú zahraničných bežcov, ich cieľom je víťazstvo slovenského športovca. Medzi ženami nebude na štarte chýbať ani Katarína Berešová, účastníčka OH 2012 v Londýne.

Beh zažijú deti i ženy

Novinkou 6. ročníka je detský Rexík nočný beh, ktorý sa uskutoční v piatok 12. septembra. Deti budú štartovať od 19.30 h z bratislavského Hlavného námestia, organizátori vypísali šesť vekových kategórií dievčat i chlapcov. „Snažíme sa podporovať zdravý životný štýl detí. Chceme, aby si aj deti užili nočný beh,“ povedal Peter Pukalovič.

Po Nočnom behu čaká Bratislavu o dva týždne neskôr ďalšie bežecké podujatie, tentoraz určeného výhradne ženám. Tretí raz sa 27. septembra pobeží dm Ženský beh, organizátori z Be Cool presunuli štart na Hlavné námestie v Bratislave a trať predĺžili na 10 km. Kratšia zostáva štvorkilometrová. Súčasťou podujatia bude aj bohatý sprievodný program.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Ftáčnik