Nitra nezískala licenciu, Košičania a Bystričania áno

FC Nitra - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0
Jaroslav Kolbas z FC Nitra (vpravo) a Lukáš Beňo z FK DAC 1904 Dunajská Streda (vľavo) počas 19. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FK DAC 1904 Dunajská Streda. Nitra, 29. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA 28. mája (WEBNOVINY) – Slovenské futbalové kluby MFK Košice a FK Dukla Banská Bystrica po odvolaní napokon dostali licenciu pre štart v najvyššej domácej súťaži s novým názvom Fortuna liga ako aj pre európske pohárové súťaže na nastávajúci súťažný ročník 2014/2015.

Tím FC Nitra, ktorý je už istým zostupujúcim z Corgoň ligy 2013/2014, však zostáva naďalej bez licencie. Agentúre SITA to v stredu potvrdil tajomník licenčnej komisie Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Milan Vojtek.

Prvostupňový orgán licenčného konania (POLK) z corgoňligových účastníkov, hrajúcich v tomto ročníku najvyššej slovenskej súťaže, neudelil na svojom zasadnutí 29. apríla potrebnú licenciu spomenutým trom klubom.

Licenciu dostalo aj ďalších deväť klubov

Dôvodom bola nekompletnosť licenčnej dokumentácie a nesplnenie požiadaviek finančných kritérií. Zostávajúca deviatka klubov ŠK Slovan Bratislava, FK DAC 1904 Dunajská Streda, Spartak Myjava, MFK Ružomberok, FK Senica, AS Trenčín, FC Spartak Trnava, FC ViOn Zlaté Moravce a MŠK Žilina splnila požadované náležitosti.

Účastníci licenčného konania, ktorým v prvostupňovom konaní neudelili licenciu, mali možnosť do polovice mája podať odvolanie voči rozhodnutiu POLK, a to Odvolaciemu orgánu licenčného konania (OOLK).

„Všetky tri kluby tak aj urobili. Členovia OOLK sa na pondelňajšom zasadnutí v Bratislave rozhodli vyhovieť odvolaniu Dukly Banská Bystrica i MFK Košice a zamietnuť odvolanie FC Nitra,“ informoval agentúru SITA Milan Vojtek a pokračoval: „Banskobystričania a Košičania dostali licencie pre vstup do Fortuna ligy 2014/2015, v prípade tímu z východu Slovenska aj do európskych pohárov, keďže ako víťaz Slovnaft Cupu bude hrať MFK Košice 2. predkolo Európskej ligy. Na UEFA sme poslali aj odobrenie košickej licencie, čo znamená, že MFK už nič nebráni účinkovať aj na európskej pohárovej scéne. Protokol so schválenými licenciami pre slovenské kluby máme zaslať Európskej futbalovej únii do 30. mája.“

FC Nitra licenciu nepotrebuje

Jediným klubom bez licencie z tohtosezónnych účastníkov najvyššej slovenskej súťaže je FC Nitra. „Odvolací orgán licenčného konania potvrdil rozhodnutie Prvostupňového orgánu licenčného konania a pre nekompletnosť licenčnej dokumentácie a nesplnenie požiadaviek finančných kritérií zamietol s definitívnou platnosťou odvolanie nitrianskeho klubu,“ skonštatoval M. Vojtek a dodal: „Nitra je pred sobotňajším záverečným tohtosezónnym kolom Corgoň ligy už istým zostupujúcim do druhej najvyššej súťaže. Licenciu v takom rozsahu, ako majú účastníci najvyššej slovenskej súťaže, v druhej lige nepotrebuje. Musí však splniť ďalšie podmienky na štart v tejto druhej najvyššej súťaži.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Nitra