Nitra zdolala Stavanger, zahrá si play-off Ligy majstrov

Nitra zdolala Stavanger, zahrá si play off Ligy majstrov
David Laliberte z HK Nitra (vľavo), Henrik Solberg (vľavo vzadu) a brankár Henrik Holm (v strede) z Stavanger Oilers počas zápasu Ligy majstrov 2016/2017, J-skupina medzi HK Nitra – Stavanger Oilers. Nitra, 6. september 2016. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 6. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Nitra zvíťazili 2:1 nad hráčmi nórskeho Stavangeru Oilers v utorkovom zápase J-skupiny Ligy majstrov 2016/2017 a z prvej priečky postúpili do play-off.

Skóre duelu otvoril v 12. min Lukáš Paukovček. Hosťom sa v druhom dejstve podarilo vyrovnať – v 24. min sa presadil Josh Soares. Domáci však už o päť minút neskôr opäť viedli zásluhou presného zásahu Tibora Kutáleka. V tretej tretine už diváci gól nevideli a tak zverenci trénera Andreja Kmeča spečatili svoj postup z „jéčka“ do vyraďovacej časti s 9 bodmi a bilanciou tri víťazstvá – jedna prehra.

Liga majstrov – J-skupina – utorok:

HK Nitra (SR) – Stavanger Oilers (Nór.) 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 12. L. Paukovček (J. Štefanka, P. König), 29. Kutálek (Marek Slovák) – 24. Soares (Salsten)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hradil (ČR), M. Novák – Šefčík, Výleta (všetci SR), 2931 divákov

Nitra: M. Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, P. König, M. Versteeg, Pupák, Bajtek – M. Slovák, Laliberté, Blackwater – Kutálek, H. Ručkay, Krištof – L. Paukovček, J. Štefanka, Macík – Chalupa, Bene, Piačka

Stavanger: K. Holm – Sveum, Humphries, Solberg, Mostue Larsen, Kunes, Macaulay, Rokseth, Björnevoll – Kissel, Van Guilder, Dahl Andersen – M. Söberg, Soares, Salsten – Lorentzen, K. Forsberg, Hoff – Falk-Larssen, Medhus, A. T. Henriksen