Nitra zvíťazila v dohrávke Corgoň ligy nad Košicami

FC Nitra - MFK Košice 1:0
Lukáš Kutra z FC Nitra (vľavo) a Boris Sekulič z MFK Košice (vpravo) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Košice. Nitra, 14. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 14. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Nitra zvíťazili v utorňajšej dohrávke 29. kola Corgoň ligy nad Košicami 1:0. Rozhodujúci gól strelil v 84. minúte Tawamba.

Futbal – Corgoň liga 2012/2013 – dohrávka 29. kola – utorok:

FC Nitra – MFK Košice 1:0 (0:0)

Gól: 84. Tawamba, ŽK: 89. Kaspřák – 68. U. Matič, rozhodovali: Horváth – Slyško, Poláček, 1420 divákov

Nitra: M. Chudý – R. Cicman, Kaspřák, Struhár, Mičic – Šimončič – V. Gajdoš (90. V. Kráľ), Zošák, Tawamba, Cléber (79. Kutra) – Šmehyl (68. Obradovič)

Košice: Tofiloski – Ostojič (90. Gál-Andrezly), Kavka, Bašista, Sekulič – Bukata, Hovančík – Viazanko, U. Matič (70. K. Diaby), Karaš (60. Šinglár) – O. Diaby

Obrazom: Futbalisti Nitry porazili Košičanov

Leandre Tawamba z FC Nitra (vľavo) a Juraj Hovančík z MFK Košice (vpravo) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Košice. Nitra, 14. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran

Leandre Tawamba z FC Nitra (vľavo) a brankár Darko Tofiloski z MFK Košice (druhý sprava) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Košice. Nitra, 14. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Silva Cleber z FC Nitra (vpravo) a Ivan Ostojič z MFK Košice (vľavo) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Košice. Nitra, 14. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Šimon Šmehyl z FC Nitra (vpravo) a Ivan Ostojič z MFK Košice (vľavo) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Košice. Nitra, 14. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran
Róbert Cicman z FC Nitra (vpravo) a Uroš Matič z MFK Košice (vľavo) počas 29. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Košice. Nitra, 14. máj 2013. Foto: SITA/Martin Havran

I. polčas

V prvom polčase sa hral futbal bez vyloženej gólovej príležitosti. Po štvrťhodine hry si Cléber vymenil loptu s R. Cicmanom, ale vystrelil vedľa košickej bránky.

Onedlho tesne minul aj V. Gajdoš a v 20. min rovnako pochodil aj Šimončič.

Až potom sa ozvali hostia, strela Uroša Matiča z tridsiatich metrov po polhodine hry však išla do stredu bránky, čo Chudý bez problémov vyriešil.

V 33. min po prihrávke Šmehyla takmer prekvapil košického brankára Šimončič a krátko na to po prieniku Gajdoša po ľavej strane hlavičkoval Tawamba tesne nad.

V závere prvého polčasu ešte zaujala prudká strela Hovančíka z 20 metrov, ale brankár Chudý vytlačil loptu nad bránku.

II. polčas

Po zmene strán sa Nitrania usadili na vlastnej polovici a vyčkávali, čo podniknú Košičania. Ich snaha bola viditeľná, no málo efektívna, a tak v závere zvýšili útočnú aktivitu domáci futbalisti.

V 78. min nebezpečne vystrelil striedajúci Obradovič z trestného kopu k ľavej žrdi, brankár hostí Tofilovski sa prezentoval dobrým zákrokom.

V 84. min však kapituloval, keď ho po centri Obradoviča zblízka prekonal hlavou Tawamba – 1:0. Nitra získala dôležité tri body v boji o záchranu.

Jozef Vukušič (tréner Nitry): „Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo proti veľmi ťažkému súperovi. Bolo vidieť, že hráme s mužstvom, ktoré sa nachádza v horných častiach tabuľky. Súper dominoval predovšetkým v hre po zemi, dobre kombinoval, bolo ťažké hráčov Košíc eliminovať. My sme sa spoliehali na brejkové situácie. Jedna šanca nám vyšla. Nevadí nám, že to nie je zaslúžené víťazstvo.“

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Smolný zápas pre nás, nakoľko sme boli počas celého zápasu lepší, ale napokon sme prehrali. Aj taký je futbal. V prvom polčase sme nedotiahli niektoré veci do konca a bez gólu sa nedá vyhrať. Som z toho smutný, pretože chlapci si za predvedený výkon zaslúžili nejaký bod.“