Nominácie na Billboard Music Awards ovládla Adele

Adele
Britská speváčka Adele Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Anglická speváčka Adele si vybojovala najviac, až 18 nominácií na tohtoročné Billboard Music Awards.

V počte šancí na úspech za ňou nasleduje kalifornské elektropopové duo LMFAO so 17 nomináciami a barbadoská hviezda Rihanna s 13 nomináciami.

Minimálne 10 šancí na úspech majú aj americká hudobníčka Lady Gaga a rapper Lil Wayne. Všetci menovaní s výnimkou LMFAO sa uchádzajú o cenu v najprestížnejšej kategórii Interpret roka. V nej LMFAO nahradila speváčka Katy Perry.

Najlepším nováčikom sa na Billboard Music Awards môže stať Bad Meets Evil, Big Sean, Foster the People, Scotty McCreery či Wiz Khalifa. Medzi mužskými interpretmi sú nominovaní: Justin Bieber, Chris Brown, Drake, Lil Wayne a Bruno Mars.

Adele – Rolling In The Deep

Medzi päticu nominovaných interpretiek sa dostali Adele, Lady GaGa, Nicki Minaj, Katy Perry a Rihanna. Minimálne jednu nomináciu si tento rok vybojovali napríklad aj Black Eyed Peas, Coldplay, Lady Antebellum, Maroon 5, Michael Bublé, Mary J. Blige, Beyoncé, Jennifer Hudson alebo Pitbull. Billboard Music Awards rozdajú v nedeľu 20. mája v lasvegaskom MGM Grand.

Historicky najúspešnejším interpretom na Billboard Music Awards je Janet Jackson s rekordnými 33 soškami. Za ňou nasleduje jej brat Michael s 31 cenami, speváčka Mariah Carey s 31 soškami a Whitney Houston, ktorej sa počas kariéry podarilo získať presne 30 Billboard Music Awards.

Informácie zverejnila webová stránka billboard.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe AdeleBruno MarsChris BrownJanet JacksonJennifer HudsonJustin BieberKaty PerryLady GagaLil WayneMariah CareyMary J. BligeMichael BubléNicki MinajRihannaWhitney HoustonWiz Khalifa