Nominácie na ceny Žebřík ovládol spevák Tomáš Klus

Klus
Český spevák Tomáš Klus ovládol nominácie Žebřík. Foto: press.sonymusic.cz

BRATISLAVA 1. februára (WEBNOVINY) – Český spevák Tomáš Klus ovládol nominácie na výročné ceny českého magazínu Report. Rodák z Třinca sa o ocenenie uchádza v kategóriách Spevák roka, Videoklip roka (Sibyla), Skladba roka (Nina) a Album roka (Racek).

Po tri nominácie majú skupiny Wohnout a Niceland, pričom v prípade Niceland je započítaná aj nominácia Michala Motyčku medzi spevákmi. Šancu na zisk ocenenia majú aj Tata Bojs, Mandrage, Kofe-In, Ben Cristovao, Aneta Langerová a Anna K s dvoma nomináciami.

Tomáš Klus – Sibyla

Do užšieho výberu sa dostal aj Slovák Miro Šmajda

Nightwork, ktorí dostali vlani najviac cien, sa musia tentoraz uspokojiť s nomináciou v kategórii Skupina roka, pričom ich spevák Vojta Dyk je nominovaný medzi spevákmi. Do užšieho výberu sa dostali aj Charlie Straight, Sunshine,

Šmajda
Foto: press.sonymusic.cz

Imodium, Miro Šmajda, Dan Bárta, Michal Hrůza, A Banquet, Goodfellas, Ewa Farna, Klára Vytisková, Lucie Bílá alebo Gabriela Gunčíková.

V staronovej kategórii Akcia roka o víťazstvo zabojujú festivaly Colours Of Ostrava, České Hrady, Masters Of Rock, Rock for people a Pár míst tour speváčky Anety Langerovej.

Najlepším českým filmom sa môže stať jedna z pätice snímok Alois Nebel, Lidice, Muži v nádeji, Perfect Days a Poupata.

„Podľa názorov fanúšikov to vyzerá tak, že vlani žiadna tepláková mánia, ktorá by ovládla nominácie, našu scénu nezachvátila. Som rád, že sa presadilo také množstvo interpretov, vrátane nových mien. O to bude februárové hlasovanie napínavejšie,“ okomentoval výsledky prvého kola hlasovania riaditeľ cien Žebřík Jarda Hudec.

O víťazoch cien Žebřík sa rozhodne v marci

O víťazoch 20. ročníka cien Žebřík rozhodnú prostredníctvom sms hlasovania fanúšikovia. Hraničným termínom je 29. február. Slávnostné udeľovanie cien sa bude konať 16. marca v Parkhoteli Plzeň za účasti všetkých nominovaných. Najlepší traja v každej kategórii si prevezmú bronzové sošky z dielne výtvarníka Václava Česáka.

Moderátormi ceremoniálu budú opäť Tomáš Hanák a Klára Vytisková. Počas galavečera vystúpia Charlie Straight, Nightwork, Mandrage, Tata Bojs či Tomáš Klus. Klasické vstupenky na podujatie stoja v predpredaji 390 českých korún (v prepočte približne 15,50 eura).

Zoznam nominovaných je dostupný na webstránke ireport.cz/nominace.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta LangerováBen CristovaoCharlie StraightDan BártaEwa FarnaLucie BíláMichal HrůzaMiro ŠmajdaTomáš Klus