Nórski piloti ukončili štrajk, dohodli sa so spoločnosťou

Nórsko
Piloti po 11 dňoch štrajkovania konečne dosiahli so spoločnosťou dohodu. Foto: SITA/AP

OSLO 10. marca (WEBNOVINY) – Štrajk pilotov nórskych aerolínií Norwegian Air Shuttle sa skončil. Piloti po 11 dňoch štrajkovania v utorok konečne dosiahli so spoločnosťou dohodu. Obe strany zároveň prisľúbili, že letová prevádzka sa vráti do normálu v stredu napoludnie.

Výkonný riaditeľ aerolínií Bjoern Kjos uviedol, že spoločnosť prišla s dohodou, ktorá pilotom zabezpečí záruku zamestnania na tri roky. S pilotmi sa dohodla aj na flexibilnejšej pracovnej dobe.

Asi 70 pilotov začalo ešte minulú sobotu protestovať proti kolektívnej dohode a pracovným podmienkam v Norwegian Air Norway, dcérskej spoločnosti nízkonákladových aerolínií Norwegian Air Shuttle. Do štrajku sa ich postupne pridali stovky.

Rušenia letov sa podľa agentúry AP dotkli asi 200 tisícov pasažierov najmä na území Nórska, Dánska a Švédska, avšak niektoré zaznamenali aj mimo regiónu. Norwegian, tretí najväčší európsky nízkonákladový letecký dopravca, prepravil minulý rok 24 miliónov pasažierov, vykázal však stratu približne 115 miliónov eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom