Nostalgia prvým digitalizovaným kamenným kinom v Bratislave

Bez názvu
Foto: FK Nostalgia

BRATISLAVA 5. októbra (WBN/PR) – Slávnostnou premiérou českej romantickej komédie CESTA DO LESA režiséra Tomáša Vorla vstúpila Nostalgia do novej digitálnej éry. Na premiére voľného pokračovania režisérovho úspešného filmu CESTA Z MĚSTA, ktorá sa v Nostalgii uskutočnila v stredu 3. októbra, sa okrem Tomáša Vorla zúčastnili herci Eva Holubová a Tomáš Hanák.

Nostalgia, ktorá v minulom roku musela ukončiť svoje 20-ročné pôsobenie na Stavebnej fakulte, sa po zdĺhavom hľadaní vhodných priestorov na ďalšie pokračovanie udomácnila nakoniec v kinosále Spoločenského domu Nivy na Súťažnej 18. Začiatkom jesene vďaka významnej podpore Audiovizuálneho fondu, ústretovosti spoločnosti Cultus a Mestskej časti Ružinov prešla ako prvé klasické jednosálové kino v Bratislave kompletnou digitalizáciou, ktorá zahŕňa ozvučenie Dolby Surround 5.1 a digitálny projektor s 2D technológiou. V prevádzke budú naďalej i klasické 35 mm premietačky.

Počas slávnostného otvorenia Nostalgie vystúpili s príhovormi aj riaditeľ Audiovizuálneho fondu Martin Šmatlák a starosta Mestskej časti Ružinov Dušan Pekár.

Počas digitálnych projekcií na mimoriadne kvalitnom striebornom plátne si návštevníci Nostalgie môžu vychutnať novú kvalitu obrazu i zvuku. Prvé digitálne projekcie sa začínajú už počas októbra a budú sa konať obvykle vo štvrtok a sobotu o 19:30 hod. Diváci sa okrem Vorlovej komédie CESTA DO LESA môžu tešiť na najlepší francúzsky film roka THE ARTIST ocenený piatimi Oscarmi, hviezdnu komédiu Wesa Andersona AŽ VYJDE MESIAC s Bruceom Willisom a Billom Murrayom, príbeh dramatického konfliktu medzi Sigmundom Freudom a Carlom Jungom NEBEZPEČNÁ METÓDA v réžii Davida Cronenberga, brilantnú životopisnú drámu s Bradom Pittom MONEYBALL či „britskú komédiu roka“ LOSOSY V JEMENE.

Nostalgia ďakuje Audiovizuálnemu fondu, svojim partnerom i všetkým verným priaznivcom za podporu, bez ktorej by digitalizácia kina nebola možná.

Prvé digitálne projekcie Nostalgie v ex-kine Nivy počas októbra:

11.10./19:30 THE ARTIST Michel, Hazanavicius, Fr./Belg., 2011

13.10./19:30 AŽ VYJDE MESIAC, Wes Anderson, USA, 2012

18.10./19:30 NEBEZPEČNÁ METÓDA, David Cronenberg, Brit./Kanada, 2011

20.10./19:30 CESTA DO LESA, Tomáš Vorel, ČR, 2012

25.10./19:30 MONEYBALL, Bennett Miller, USA, 2011

27.10./19:30 LOSOSY V JEMENE, Lasse Hallström, Brit., 2011

Viac info o uvádzaných filmoch i kompletnom októbrovom programe na www.nostalgia.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Dušan PekárWes Anderson
Firmy a inštitúcie Kino Nostalgia