Nová sezóna extraligy bude bez Miškovca aj Detvy, pribudne však Prešov a Spišská Nová Ves

HOKEJ TL: Trenčín - Miškovec
Hokejisti DVTK Jegesmedvék Miškovec si už v slovenskej extralige nezahrajú. Foto: archívne, SITA/Tomáš Somr

V hokejovej sezóne 2021/2022 s definitívnou platnosťou nebudú súčasťou slovenskej extraligy maďarský tím DVTK Jegesmedvék Miškovec ani HC 07 Detva, namiesto nich v najvyššej domácej súťaži budú štartovať kluby z Prešova a Spišskej Novej Vsi. Taký je výsledok zasadnutia Ligovej rady SZĽH, o ktorom informovali predstavitelia klubu HK Dukla Trenčín na svojom oficiálnom webe.

Nový ročník slovenskej hokejovej extraligy sa začne 24. septembra a v základnej časti všetci účastníci odohrajú po 50 duelov. „Všetky mužstvá sa navzájom stretnú štyrikrát, z toho dvakrát doma a dvakrát vonku,“ referujú Trenčania s dôvetkom, že počas Vianoc sa uskutoční tzv. regionálne kolo.

Elitná šestka v extraligovej tabuľke po základnej časti postúpi do štvrťfinále play-off, o zostávajúce dve miestenky vo vyraďovacej časti budú bojovať kluby na 7. – 10. priečke v predkole. Pre družstvo z 11. priečky tabuľky sa sezóna skončí a tím z 12. pozície absolvuje baráž s víťazom SHL o extraligovú miestenku pre ročník 2022/2023.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie DVTK Jegesmedvék MiškovecHC 07 DetvaHK Dukla TrenčínHK Spišská Nová Ves