Novak Djokovič zavŕšil čistý hetrik na turnaji v Abú Zabí

Novak Djokovič
Novak Djokovič s víťaznou trofejou po finálovom zápase na prestížnom exhibičnom turnaji v Abú Zabí, v ktorom porazil Španiela Davida Ferrera. Foto: SITA/AP

ABÚ ZABÍ 28. decembra (WEBNOVINY) – Srbský tenista Novak Djokovič zvíťazil v sobotňajšom finále prestížneho exhibičného turnaja Mubadala World Tennis Championship v Abú Zabí v SAE nad Španielom Davidom Ferrerom 7:5, 6:2. Dvojka počítačového poradia teda prevýšila trojku.

Dvadsaťšesťročný Belehradčan Djokovič triumfoval na tomto podujatí tretí raz v rade a získal prémiu 250 000 USD. Štartovné pre šiestich aktérov, bez výnimky členov Top 10 svetového rebríčka ATP vo dvojhre, pritom zostáva tajomstvom.

Sprievodnou kuriozitou finále bol fakt, že obaja jeho aktéri nedávno pristúpili k zásadnej zmene vo svojom realizačnom tíme. Srba už z pozície hlavného kouča vedie Nemec Boris Becker, pričom Marián Vajda zostal v zázemí. Španiel sa po 15 rokoch spolupráce rozišiel s Javierom Pilesom, ktorého vystriedal José Altur.

Djokovič vlani vo finále prekonal Španiela Nicolása Almagra 6:7 (4), 6:3, 6:4, predtým si v rozhodujúcom dueli poradil práve s Ferrerom – 6:2, 6:1.

V sobotňajšom stretnutí o konečné 3. miesto na tvrdom povrchu Latex-Ite v areáli Zayed Sports City zvíťazil španielsky líder svetového rebríčka Rafael Nadal nad Francúzom Jo-Wilfriedom Tsongom 7:6 (5), 6:3. Už v piatok si vybojoval 5. priečku britský rekonvalescent Andy Murray, zdolal Švajčiara Stanislasa Wawrinku 6:3, 6:4.