Novak Djokovič zaznamenal úspešný návrat

Novak Djokovič - Andy Murray
Srbský tenista Novak Djokovič počas finálového zápasu Australian Open, v ktorom bojoval o titul s Britom Andym Murraym. Foto: SITA/AP

DUBAJ 26. februára (WEBNOVINY) – Srbský tenista Novak Djokovič v utorok suverénne zvládol svoj návrat do turnajového diania po triumfe na melbournských grandslamových Australian Open.

V premiérovom zápase mimo reprezentačného dresu od 27. januára zdolal v 1. kole dvojhry na podujatí ATP World Tour 500 Dubai Duty Free Tennis Championships v Dubaji v SAE svojho krajana Viktora Troického za 68 minút 6:1, 6:4.

Napokon sa mu nevypomstilo, že v druhom sete stratil náskok 4:2 (a mal brejkbal k tomu v siedmej hre). V deviatom geme totiž dosiahol napokon už rozhodujúci brejk.

Mám za sebou tri či štyri týždne bez tenisu. Zameral som sa na to, aby som úspešne vstúpil do zápasu. Musím povedať, že v prvom sete som hral skutočne dobre,“ povedal po stretnutí Djokovič a dodal: „Som veľmi spokojný so svojím výkonom. Dúfam, že budem pokračovať v tomto trende.“

Súperom zverenca Mariána Vajdu Djokoviča nasadeného ako prvého v osemfinálovom 2. kole bude 24-ročný Španiel Roberto Bautista-Agut, 55. v počítačovom poradí.

Dvadsaťpäťročný Belehradčan Djokovič sa začiatkom februára podieľal jedným singlovým bodom (hladko 6:3, 6:2, 6:2 proti Olivierovi Rochusovi) na triumfe Srbov nad Belgičanmi na antuke v Charleroi v osemfinálovom 1. kole svetovej skupiny Davisovho pohára družstiev mužov. Líder renkingu „Nole“ sa v Dubaji radoval z titulu v sezónach 2009, 2010 a 2011.

Vlani v semifinále nestačil na Brita Andyho Murrayho. Proti o dva roky staršiemu Troickému, 44. v renkingu, má aktuálne skóre 13:1, neuspel iba pri vzájomnej premiére z roku 2007 na antuke v chorvátskom Umagu. Teraz nadviazal na vlaňajší wimbledonský jednoznačný osemfinálový úspech 6:3, 6:1, 6:3.