Nové tlačiarne Samsungu využívajú ECO simulátor

ML 2955DW
Foto: Samsung
BRATISLAVA 23. septembra (WEBNOVINY) – Samsung predstavila tri nové čiernobiele laserové tlačiarne. Modely ML-2950ND, ML-2955ND a ML-2955DW boli navrhnuté predovšetkým s ohľadom na jednoduchosť používania a ekonomiku prevádzky. Preto možno jediným stlačením tlačidla ECO tlačiarne prepnúť do režimu obojstrannej tlače alebo tlače dvoch strán na jeden list papiera s vynechávaním prázdnych strán, čím sa šetrí papier. Tlačiarne s rozmermi 348 x 338 x 197 mm a hmotnosťou 7,5 kg sú určené hlavne pre menšie a stredné podniky a mesačne na nich možno vytlačiť približne
ML 2955DW
Foto: Samsung

12 000 listov

Okrem toho sú tiež prvými tlačiarňami Samsungu, ktoré majú ovládač Easy Eco.Ten ponúka užívateľom náhľad pred tlačou, v ktorom môžu tlačený dokument upraviť a odstrániť z neho napríklad obrázky či zmeniť typ písma bez toho, aby dochádzalo k zmene pôvodného dokumentu. Zároveň môžu na obrazovke počítača zobraziť ECO simulátor, ktorý ukazuje, aké množstvo tonera, papiera, energie či CO2 môžu pri každej tlačovej úlohe ušetriť a v porovnaní s priemernými modelmi vo svojej triede, ktorých spotreba dosahuje približne 495 W/h, dokážu ušetriť až 33% elektrickej energie.

Tlačiarne s rozlíšením 1200 x 1200 DPI sú vybavené rýchlym 533 MHz procesorom a dokážu tlačiť až 28 strán za minútu, pričom prvá strana je vytlačená do 8,5 s. Model ML-2955DW navyše umožňuje tlač cez WiFi a podporuje aj technológiu MobilePrint, zvyšné ponúkajú USB a ethernet.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Samsung