HC Nové Zámky
Nové Zámky v semifinále I. hokejovej ligy zdolali Liptovský Mikuláš. Foto: facebook.com/1hokejovaligasvk
29. marca 2016 ŠportHokej od SITASITA Diskusia()

Nové Zámky si v play-out poradili s Bardejovom, sú na čele

BARDEJOV 29. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Mikron Nové Zámky zvíťazili v utorňajšom stretnutí 8. kola play-out Tipsport ligy na ľade HC 46 Bemaco Bardejov 4:2. Úvodný gól hostí strelil v 12. min počas presilovej hry Martin Frolík. Do dvojgólového vedenia sa Nové Zámky dostali presným zásahom Lukáša Nováka z konca prvej tretiny.

Útočníci Bardejova Dominik Šimčák a Radovan Cútt dvoma gólmi z 25. min vyrovnali stav stretnutia na 2:2. V 33. min strelil víťazný gól zápasu hosťujúci Tomáš Török. Nakoniec dvojgólový strelec Török ešte upravil konečný výsledok duelu 44 sekúnd pred záverečným klaksónom. V piatok 1. apríla je na programe súboj 9. kola medzi Novými Zámkami a Piešťanmi.

HC 46 Bemaco Bardejov – HC Mikron Nové Zámky 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Góly: 25. Šimčák (Linet, Jokeľ), 25. Cútt (Ihnaťo, Valjent) – 12. Martin Frolík (J. Zlocha., T. Török), 18. L. Novák (Martin Chovan, Ďurčo), 33. T. Török (L. Novák), 60. T. Török

Vylúčení: 10:10 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolin, Snášel – Bogdaň, Smrek

Bardejov: R. Sabol – M. Takáč, Valjent, M. Bednár, Valentín, Pichnarčík, Polaček, Česelka, Loydl – Marcel Baláž, Kalináč, O. Gmitter – Solomončak, Cútt, Ihňato – Jokeľ, Linet, D. Šimčák – Mikolášek, Ščurko, Vaško

Nové Zámky: J. Chovan – Martin Chovan, Ďurčo, Jakovlevs, Kousalík, Opalek, J. Reichel, Sucharda, Baron – Fábry, Čaládi, L. Novák – T. Török, J. Zlocha, Martin Frolík – Tábi, Hegyi, Dubec – Komínek, Korytko, Koutník

Tabuľka play-out hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 po utorkovom 8. kole:

1. Nové Zámky 5 3 0 0 0 0 2 15:13 9

2. Piešťany 5 2 0 1 0 0 2 14:14 8

—————————————————

3. Bardejov 6 2 0 0 0 1 3 14:16 7

Legenda: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Nitra začala semifinále víťazne, Zvolen skóroval iba raz ‘Barani’ dali Košičanom päťku, v sérii vedú 2:0 na zápasy