Novinár Valček spísal s prokurátorom trestné oznámenie, Kočner sa vraj dostal k zdravotným údajom

Marián Kočner
Podnikateľ Marián Kočner. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 1. júna (WebNoviny.sk) – Prokurátor Generálnej prokuratúry (GP) SR spísal s novinárom Adamom Valčekom zápisnicu o trestnom oznámení.

„Prokurátor GP SR zabezpečí v súčinnosti s NAKA ďalší zákonný postup. Prvotné úkony v trestnom konaní zatiaľ vykonáva len prokurátor GP SR,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa GP SR Andrea Predajňová.

Ministerka vnútra je znepokojená

Denník SME v piatok informoval, že po tom, čo reportér Adam Valček zaslal podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi otázky o údajnom prevode pol milióna eur zo spoločnosti Technopol na Kočnerov účet, ten mu zaslal e-mail, v ktorom reportérovi kládol otázky na jeho súkromie a intímny život.

„Viaceré z informácií, na ktoré sa pýtal, sú zdravotného a rodinného charakteru, ku ktorým nie je možné sa dostať z otvorených zdrojov,“ konštatuje denník s tým, že otázky mali podľa podnikateľa byť „pre pripravovaný portál o novinároch hlavného prúdu“.

Policajný zbor SR na sociálnej sieti v tejto súvislosti informoval, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) proaktívne na základe medializovaných informácií začala vo veci konať. Ministerku vnútra Denisu Sakovú prípad podľa stanoviska rezortu vnútra znepokojil.

„Hoci sama nechce a nemôže zasahovať do vyšetrovania prípadu, želá si dôkladné vyšetrenie celej veci,“ uvádza sa v stanovisku tlačového odboru ministerstva.

Telefonát so zavraždeným Kuciakom

O podnikateľovi Kočnerovi médiá písali aj v súvislosti s telefonátom so zavraždeným novinárom Jánom Kuciakom. Telefonát, ktorý si Ján Kuciak nahral, sa uskutočnil 5. septembra 2017.

„Viem, že je za tým aj niečo iné, len vám to neviem dokázať, ale keď vám to budem vedieť dokázať, pán Kuciak, tak vám garantujem, že skončíte písať, pretože vás budem pranierovať,“ povedal okrem iného podnikateľ Kuciakovi. Novinár následne podal na Kočnera trestné oznámenie pre nebezpečné vyhrážanie, kompetentné orgány ho však opakovane odmietli.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam ValčekDenisa SakováJán KuciakMarián Kočner