Novou Miss Slovensko je Karolína Chomisteková

Miss Slovensko 2013
Zľava: Druhá vicemiss Luciána Čvirková, MISS Slovensko 2013 Karolína Chomisteková a prvá vicemiss Nikoleta Duchoňová po vyhlásení výsledkov súťaže krásy MISS Slovensko 2013. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – Titul Miss Slovensko 2013 v nedeľu večer získala Karolína Chomisteková z Oravského Podzámku.

Prvou vicemiss sa stala 19-ročná Nikoleta Duchoňová z Trebatíc a treťou najkrajšou Slovenkou je tento rok Luciána Čvirková z Trebišova.

Za Miss Sympatia 2013 si diváci SMS hlasovaním zvolili Popradčanku Barboru Lučivjanskú.

Podľa organizátorov súťaže krásy bola tohtoročná finálová 12 veľmi vyrovnaná. Napriek tomu si najväčší potlesk užili najmä dve z finalistiek – Karolína Chomisteková a Barbora Lučivjanská, ktoré si medzi sebou rozdelili všetkých šesť menších cien.

Viac fotografií z finálového večera si môžete pozrieť —-> TU.

Devätnásťročná Chomisteková získala ceny Miss Gosh, Miss Pierot a Miss Press, zatiaľ čo 21-ročná Lučivjanská si okrem titulu Miss Sympatia 2013 odniesla aj ocenenia Miss Hlas, Miss Synot Tip a Miss Internet.

„Splnil sa mi sen a som veľmi rada,“ reagovala na víťazstvo čerstvá nositeľka korunky pre Miss Slovensko Karolína Chomisteková. „Trošku mám obavy z toho, ako budem zvládať školu, keďže som tam prvý rok, ale uvidíme, dúfam, že sa to všetko dá nejako zvládnuť a bude to ok,“ dodala kráľovná krásy, ktorá študuje na Vysokej škole manažmentu v Bratislave.

„Mne to už prišlo také vtipné, že sa takto striedame, ale teším sa,“ komentovala zaujímavé odovzdávanie cien „malých Miss“ pre finalistky Lučivjanská. „Počas celej prípravy na mňa nadávali, že mám byť odvážnejšia, že sa ľuďom nepáči, ak stojím tak v úzadí, ale nakoniec sa to ľuďom páčilo,“ doplnila Popradčanka, ktorá získala titul Miss Sympatia. „Znamená to pre mňa veľmi veľa,“ dodala.

Miss Slovensko 2013
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Galavečerom v podobe veľkolepej módnej šou sprevádzal Leoš Mareš, ktorý sa v úvode šou predstavil v topánkach s vysokými opätkami.

Známy český moderátor divákom a diváčkam počas celého večera prinášal aj zábery a rozhovory s finalistkami zo zákulisia.

Počas prehliadky špeciálnej kolekcie slovenskej návrhárky Michaely Ľuptákovej s názvom City Jungle sa Mareš zahral na „DJ Lelkeša“ a nakoniec si medzi promenádujúcimi dievčatami dokonca i zarapoval.

Miss Slovensko 2013
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

O hlavné umelecké vystúpenia večera sa však postarali známi domáci i českí interpreti a interpretky. Večer vo veľkolepom štýle s orchestrom otvoril český spevák David Koller známymi hitmi kapely Lucie, ktoré tvorili kulisu obľúbenej promenády v plavkách. Počas prehliadky spodnej bielizne doplnenej o originálny styling značky WTF sa na móle s 12 finalistkami predstavili Anita Soul, Igor Kmeťo a Rytmus.

O romantiku sa počas finálového večera Miss Slovensko 2013 postaral Martin Chodúr, ktorého spev sprevádzal prehliadku jedinečných dizajnérskych spoločenských šiat špeciálne navrhnutých pre finalistky Miss Slovensko slovenskými módnymi tvorcami. Galavečer vystúpením ukončila speváčka Mária Čírová, ktorá na scéne v „daždi“ predviedla skladbu Impossible od Shontelle. V umelom daždi sa neskôr vykúpal i samotný moderátor Leoš Mareš.

Miss Slovensko 2013
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Druhá vicemiss Slovensko 2013 Luciána Čvirková, ktorá si ocenenie prevzala v róbe od návrhára Libora Komosného, prezradila, že im ich tipy na víťazky celkom vyšli.

„Ja som napríklad seba vôbec netipovala, ale Kajka mi vyšla a Baška na Miss Sympatia tiež,“ povedala po finále 19-ročná študentka Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. „Ja som bola úplne hotová a myslím, že to bolo aj vidieť,“ priznala po galavečere druhá najkrajšia Slovenka Nikoleta Duchoňová, ktorá svoj úspech privítala na pódiu spontánnymi slzami šťastia v šatách od Zlatice Hujbertovej.

Finálový večer súťaže si podľa vlastných slov spolu s ostatnými dievčatami naozaj užila a najviac sa tešila z toho, že všetko sa odohralo bez veľkých problémov. „Veľmi sa mi páčilo, keď sme tancovali s chlapcami,“ prezradila prvá vicemiss, ktorá bola rada, že sa mohla prejaviť v tanečných častiach programu.

Miss Slovensko 2013
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Výber troch najúspešnejších finalistiek sa pozdával i riaditeľke súťaže a zároveň predsedníčke poroty Miss Slovensko Magdaléne Šebestovej. „Som veľmi spokojná. Myslím si, že každá jedna z nich si to zaslúžila,“ uviedla Šebestová. „Očakával som, že hociktorá, ktorá by dnes vyhrala, by istým spôsobom bola tá správna,“ vyjadril sa organizátor Miss Slovensko Jozef Oklamčák, ktorý veril, že tohtoročná finálová 12 bola veľmi vyrovnaná. „Za seba musím povedať, že keby som bol členom poroty, isto by som dal hlas Karolíne Chomistekovej, ktorá zvíťazila,“ dodal Oklamčák, ktorý počas finálového večera prestížnej súťaže krásy oslávil i svoje narodeniny.

Víťazka súťaže Miss Slovensko 2013 získala honorovanú zmluvu s Produkčným domom FORZA, štýlový automobil, kompletne zariadený 3-izbový byt v Bratislave na jeden rok či luxusnú dovolenku na ostrove Boa Vista. Bude tiež reprezentovať Slovensko na prestížnej súťaži Miss World, ktorá sa tento rok uskutoční v Indonézii. Na celosvetovú súťaž pocestuje i prvá vicemiss Slovensko 2013, ktorá sa zúčastní na Miss International. Výťažok z hlasovania o Miss Sympatia poputuje na organizáciu letného tábora pre deti z Detského domova v Ružomberku.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anita SoulDavid KollerJozef OklamčákKarolína ChomistekováLeoš MarešMária ČírováMartin Chodúr