Nový priemyselný park Krásno zamestná viac ako tisíc ľudí

Priemyselný park
Foto: SITA

KRÁSNO NAD KYSUCOU 24. februára (WEBNOVINY) – Primátor Krásna nad Kysucou Jozef Grapa očakáva, že novobudovaný priemyselný park do dvoch rokov zamestná 1200 ľudí. Podľa Grapu spoločnosť Hyunnam SK, ktorá v parku stavia závod na výrobu plastových odliatkov, prilákala ďalších investorov.

„Rokujeme s niekoľkými ďalšími investormi. Sú aj z Európy, aj z Ázie. Najmä tie ázijské firmy veľmi blízko spolupracujú, majú informácie a tie odporúčania idú ďalej. Pre ten veľký záujem teraz robíme výkup ešte ďalších pozemkov, približne 150-tisíc metrov štvorcových. Po dokúpení bude mať priemyselný park viac ako 300-tisíc metrov štvorcových a myslím si, že do dvoch rokov môže mať okolo 1200 zamestnaných ľudí,“ povedal Grapa.

Práce na závode sa zintenzívnili, informuje primátor

Vlani v lete ohlásený prvý veľký investor plánuje postupne zamestnať 750 ľudí. Spoločnosť Hyunnam SK, s.r.o. kórejskej korporácie Youngsan Glonet Corporation v priemyselnom parku v Krásne nad Kysucou stavia za 12 miliónov eur závod na výrobu plastových odliatkov a protihlukového materiálu pre automobilový priemysel. V prvej fáze sa chystá zamestnať 250 a v druhej 500 ľudí.

„Od začiatku roka sa zintenzívnili práce, je postavená hala a oplášťuje sa. Technológia je už na lodiach, takže termíny naháňajú. Robia teraz prvé výberové konania na niekoľko desiatok ľudí, ktorí budú zaškolení v ich firme v Česku. Zaškolia prvú etapu, tí budú zaškoľovať ďalších a potom od júna pôjde zas ďalšia etapa priberania ľudí. Takže počítam, že prví ľudia by mohli ísť do zamestnania na zaškolenie do Česka už koncom marca,“ povedal primátor Krásna nad Kysucou.

O prácu v závode sa uchádzajú tisícky ľudí

Medzi Kysučanmi je o prácu v novom priemyselnom parku veľký záujem. „Prekvapilo ma to. Odkedy sme po dohode s investorom dali informáciu, že budeme prijímať žiadosti o zamestnanie, na mestskom úrade sa dvere nezatvorili. Investor bol tiež prekvapený, keď si prišiel zobrať viac ako 2000 žiadostí o zamestnanie,“ povedal Grapa, podľa ktorého práve na Kysuciach bola pracovná sila vždy kvalifikovaná.

„Sú to ľudia, ktorí tri týždne v kuse robia, aj soboty, nedele a potom sú týždeň doma. Dosť to ubíja, najmä tých, ktorí už majú rodiny. Veľa ľudí, ktorí chodia mimo, by sa rado zamestnalo doma. Každý chce zarobiť, každý chce uživiť rodinu, ale radšej sú, ak budú mať o nejakých pár eur menej, ale budú doma,“ dodal Grapa.

Nový priemyselný park v Krásne nad Kysucou budujú v niekdajšom areáli drevárskej firmy. Podľa primátora Grapu má výhodnú logistickú polohu – napojenie na cestu I/11 a v budúcnosti aj na rozostavanú diaľnicu D3.

„Diaľnica sa približuje, je realizovaný úsek Strážov – Brodno a bude sa tendrovať Čadca – Svrčinovec. Bude tam estakáda a hneď v blízkosti priemyselného parku aj autobusové nástupište pre ľudí, ktorí dochádzajú. A pri rekonštrukcii železnice sa ešte počíta aj s výstavbou železničnej stanice,“ uzavrel Grapa.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef Grapa