O dohode Fischera bude rozhodovať súd v Banskej Bystrici

Fischer
Viliam Fischer ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 2. apríla (WEBNOVINY) – Prípadom kardiológa Viliama Fischera sa bude zaoberať senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici, informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

Lekár uzavrel v úplatkárskej kauze v stredu dohodu o vine a treste s prokurátorom, rozhodnúť ale musí o nej súd. Dohoda bola náhodným výberom pridelená banskobystrickému senátu. Termín verejného zasadnutia ešte nie je stanovený.

K dohode môže dôjsť vtedy, ak sa obvinený k spáchaniu skutku prizná

O uzavretí dohody informovala v stredu hovorkyňa prokuratúry Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. K podrobnostiam dohody – výške trestu a súvisiacim výrokom, ktoré budú predmetom schvaľovania dohody o vine a treste na Špecializovanom trestnom súde, sa hovorkyňa nechcela vyjadrovať.

Pripomenula, že k dohode o vine a treste môže dôjsť iba vtedy, ak sa obvinený k spáchaniu skutku prizná, uzná vinu a dôkazy nasvedčujú pravdivosti jeho tvrdenia, prijme dohodnutý trest a ochranné opatrenie.

Ak súd dohodu schváli, vydá rozsudok, proti ktorému nebude dať odvolať

Ak súd dohodu schváli, vydá na verejnom zasadnutí rozsudok, proti ktorému nebude možné podať odvolanie. Ak dohodu odmietne, súd vytýči termín konania hlavného pojednávania. Priznanie obvineného v konaní o vine a treste nemožno na hlavnom pojednávaní použiť ako dôkaz, vysvetlila Tökölyová.

Polícia kardiológa Viliama Fischera obvinila z korupcie na začiatku februára. V súvislosti s poskytnutím zdravotnej starostlivosti prijal podľa polície úplatok tritisíc eur. Trestné oznámenie podala rodina pacientky, ktorú lekár operoval. Po smrti pacientky údajne rodina pýtala peniaze späť. Rodinu polícia obvinila z trestného činu podplácania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viliam Fischer