O najhoršieho hovorcu súperia až traja kandidáti

Hovorca_roka
Foto: www.mojhovorca.sk

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) – Nominácie na Hovorcu roka 2012 sú už známe. Dvanásťčlenná odborná porota rozhodla o piatich menách v každej z troch hodnotených kategórií.

Na nepopulárnu hovorcovskú Malinu sú tento rok až traja adepti. Kto si ju nakoniec zaslúži a kto sa stane víťazom v jednotlivých kategóriách sa dozvieme na slávnostnom vyhlásení výsledkov 21. septembra 2012 na Made in Media party v Bratislave.

Minuloroční víťazi:

v kategórii Štátna správa a štátny sektor: Martin Jaroš – bývalý hovorca Ministerstva financií SR

v kategórii Samospráva a neziskový sektor: Ľubomír Andrassy, hovorca primátora hlavného mesta Bratislavy

v kategórii Privátny a komerčný sektor: Lucia Muthová, riaditeľka odboru firemnej komunikácie Allianz – Slovenská poisťovňa

Medzi nominovanými môžu byť len osoby, ktoré spĺňajú podmienky uvedené v Štatúte ocenenia Hovorca roka. „Nomináciu môže získať len osoba, ktorá sa počas predchádzajúcich 12 mesiacov aspoň raz verejne vyjadrila v médiu s celoštátnou pôsobnosťou za inštitúciu, ktorú zastupuje s titulom hovorca, alebo ako osoba zodpovedná za komunikáciu,“ spresnil predseda Rady Asociácie hovorcov Slovenska (AHS) Ján Orlovský. Porota pri svojom rozhodovaní podľa neho zohľadňuje predovšetkým hlavné kritérium a tým je profesionalita.

V kategórii Samospráva a neziskový sektor za rok 2012 kandidujú Ľubomír Andrássy (hovorca hlavného mesta SR – Bratislava), Monika Pastuchová (hovorkyňa mesta Banská Bystrica), Marek Tettinger (hovorca MsÚ Bratislava – Nové Mesto), Tomáš Halán (hovorca MsÚ Bratislava – St. Mesto) a Viktorínova Martina (hovorkyňa mesta Košice).

V kategórii Štátna správa a štátny sektor za rok 2012 sa do užšieho výberu dostali Gábor Grendel (ex hovorca Ministerstva vnútra SR), Katarína Kujdáková (hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu), Milan Vanga (hovorca ozbrojených síl SR a poverený hovorca Ministerstva obrany SR), Zuzana Čižmáriková (hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR) a Tatiana Tóthová (hovorkyňa SaS).

Nominovaní v kategórii Privátny a komerčný sektor sú Vladimír Machalík (hovorca závodu Volkswagen Slovensko), Lucia Muthová (riaditeľka odboru firemnej komunikácie, Allianz – Slovenská poisťovňa), Martin Danko (PR manažér a hovorca, Investičná skupina Penta), Dušan Dvořák (hovorca KIA) a Alena Walterová (hovorkyňa VÚB).

Porota rozhodla aj o nomináciách na tzv. hovorcovskú Malinu. Tá je podľa člena Rady AHS Mareka Geša symbolom pochybenia, respektíve ukážkou toho, ako by práca hovorcu nemala vyzerať: „Hovorca musí ovládať tému, ku ktorej sa vyjadruje. Mal by kultivovane vystupovať, zachovávať etiku a protokol, rešpektovať pracovné požiadavky novinárov a vychádzať im v ústrety podľa svojich možností. Samozrejmosťou pri výkone tohto povolania je slušnosť,“ vysvetlil Gešo.

Na hovorcovskú Malinu za rok 2012 sú nominovaní Katarína Zollerová (exhovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR), Jozef Kováčik (hovorca Konferencie biskupov Slovenska) a Jana Tökölyová (hovorkyňa generálneho prokurátora SR).

Porota:

Igor Güttler (PR manager Rádia Expres)

Katarína Stupková (Managing partner 1st CLASS AGENCY a členka APR SR)

Gabriel Beer (Šéfreportér týždenníka TREND)

Lukáš Diko (Šéfredaktor spravodajstva TV Markíza)

Miroslav Kern (Redaktor domáceho spravodajstva denníka SME)

Roland Kyška (Výkonný riaditeľ 4 people n. o.)

Arpád Šoltész (Komentátor Hospodárskych novín)

Marta Jančkárová (Moderátorka relácie O 5 minút 12 a Komentárov RTVS)

Peter Papanek (Managing partner NEUROPEA, s.r.o.)

Pavol Múdry (Podpredseda výkonnej rady International Press Institute -IPI a Predseda správnej rady IPI Slovensko)

Jana Krescanko Dibáková (Redaktorka domáceho spravodajstva TV JOJ)

Martin Šanta (Korešpondent agentúry Reuteurs)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Gábor GrendelJozef KováčikĽubomír AndrassyMilan Vanga